Strona główna Aktualności Hit: wodny manicure

Hit: wodny manicure

przez admin

Dla tych z Was, dla których szczytem możliwości jest pomalowanie paznokci na jeden kolor, dobra wiadomość. Teraz oryginalne wzorki można uzyskać bez mozolnego naklejania naklejek, które dziwnym trafem zawsze się marszczą, i bez malowania ich odręcznie lakierami z cienkimi pędzelkami. Wodny manicure sprawi, że na każdym paznokciu uzyskacie niepowtarzalny wzór, a efekt końcowy zawsze będzie dla was niespodzianką. Jak ze wszystkim, potrzeba odrobinę wprawy i cierpliwości. Zatem usiądźcie wygodnie, włączcie ulubioną muzykę i zabawcie się wodnym manicure.

To będzie wam potrzebne do wykonania wodnego manicure:

– baza pod lakier (np. Revlon ok. 22 zł);
– lakier w jasnym kolorze: biały lub beżowy (np. Inglot nr 862 ok. 25 zł);
– taśma klejąca;
– mała miseczka lub szklanka;
– woda;
– kolorowe lakiery do paznokci;
– drewniany patyczek i/lub igła;
– zmywacz do paznokci (np. Rossmann Isana ok. 5 zł);
– patyczek higieniczny;
– nabłyszczacz do paznokci (np. Eveline Nail Therapy Professional 3w1 ok. 10 zł);
A oto, jak zrobić wodny manicure krok po kroku:

1.    Na paznokcie nakładamy bazę, a następnie malujemy je białym lub jasnobeżowym lakierem.
2.    Gdy lakier wyschnie, wokół paznokci naklejamy taśmę klejącą, która pozwoli zapobiec zabrudzeniu palców w trakcie wykonywania manicure.
3.    Do małej miseczki lub szklanki nalewamy wodę o temperaturze pokojowej. Wybieramy kolory lakierów i każdy z nich, na przemian, po jednej kropli nakładamy do naczynia z wodą.
4.    Na powstałej tafli z lakierów, przy pomocy drewnianego patyczka lub igły, robimy wzór.
5.    Palec zanurzamy w wodzie z lakierami, tak aby cała płytka paznokcia była umoczona. Musimy uważać, żeby nie dotknąć ścianek naczynia. Palec trzymamy w naczyniu przez kilka sekund.
6.    Gdy palec jest jeszcze zanurzony, drewnianym patyczkiem zbieramy nadmiar lakieru wokół paznokcia.
7.    Wyjmujemy palec, zdejmujemy taśmę i czyścimy wszelkie niedoskonałości namoczonym w zmywaczu patyczkiem higienicznym.
8.    Na koniec na paznokcie nakładamy nabłyszczacz.

O tym warto pamiętać, wykonując wodny manicure:

Metodę tę można stosować zarówno do naturalnych, jak i do sztucznych paznokci. Bardzo ważna jest jakość użytych lakierów. Nie mogą one być stare i gęste, bo wtedy zamiast utrzymać się na powierzchni, opadną na dno. Także zbyt rzadka konsystencja nie pozwoli na wykonanie manicure, ponieważ lakiery rozpłyną się. Palce do wody należy wkładać powoli, w przeciwnym razie lakiery mogą się nie przykleić do paznokci. Jeśli palce zanurzysz zbyt późno po nałożeniu lakierów, na powierzchnię wody, z kosmetyków może zrobić się skorupka i zabieg się nie uda. Pamiętajcie też, aby wszystko robić starannie. Wodny manicure jest czasochłonny, ale efekt jest tego wart.

Dominika Górtowska

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej