Strona główna Aktualności Jaki krem na lato?

Jaki krem na lato?

przez admin
Kiedy nastają ciepłe miesiące, a słońce kusi myślą o pięknej opaleniźnie, wychodząc na słońce, zmień krem na letni!

Wraz z nastaniem ciepłych dni wiele zmienia się w życiu każdej kobiety. Optymistyczne promienie słońca dopisują dobremu nastrojowi, częściej się uśmiechasz, robisz rewolucje w szarej zimowej garderobie, przebierając się w kolorowe i kwieciste sukienki. Czy nie zapominasz o najważniejszym? Co z Twoją kosmetyczką? Pamiętaj, że twoja skóra w okresie letnim potrzebuje dodatkowej specjalnej pielęgnacji.

Alantoina i masło shea
Alantoina to bardzo pożyteczny składnik dla zdrowej i pięknej skóry. Pożądana jest zwłaszcza latem. Wszystko dzięki swoim nawilżającym i wygładzającym właściwościom. Dodatkowo chłonie ona wilgoć, przyspiesza podział komórek, wygładzając twoją cerę. Przy wyborze odpowiedniego kremu zwróć uwagę na modne ostatnio masło shea – karite. Zawiera ono pozytywnie działające na kondycję twojej skóry kwasy tłuszczowe wnikające w bardzo głębokie warstwy naskórka.

Witaminy
W letnich kremach powinny znaleźć się przede wszystkim witaminy, które odżywią wysuszoną i pozbawioną minerałów skórę. Stojąc przed dobrze zaopatrzoną drogeryjną półką zwróć uwagę na to czy krem, który zamierzasz kupić zawiera podstawowe dla zdrowia skóry witaminy, przede wszystkim witaminę A, B, B3. Możesz także wybrać specjalny krem z blokerem przeciwsłonecznym. Wspomniana już witamina A oraz inne: E i C to tak zwane antyoksydanty neutralizujące wolne rodniki. W konsekwencji zapobiegają one starzeniu się skóry. W okresie letniego wypoczynku warto zainwestować w pełne zestawy do pielęgnacji skóry latem. Posiadają one bardzo lekką konsystencję, dzięki czemu znacznie lepiej wchłaniają się w gorących warunkach.

Krem z filtrem
Lato zobowiązuje nas do jeszcze większej troski o skórę twarzy. Dlatego też wybierając krem, pamiętaj o odpowiednim filtrze. Kobiety o bladym, jasnym fototypie skóry zainwestować powinny w filtry o wysokim indeksie. Jeśli masz ciemną karnację, w zupełności wystarczy filtr nie większy niż 10, 20.  Okazuje się, że równie ważny jest sposób oraz czas aplikacji kosmetyku. Krem powinnaś nakładać kilka, kilkanaście minut przed ekspozycją na słońcu. Co więcej, najbardziej istotna w tym wszystkim jest powtarzalność całego zabiegu. Krem aplikuj nie rzadziej niż co 2-4 godziny w warstwach dosyć grubych, Tylko odpowiednio większa dawka kremie zapewni skórze pożądaną ochronę.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej