Strona główna Aktualności Jak zadbać o dekolt?

Jak zadbać o dekolt?

przez admin

Aby cieszyć się ładną, jędrną i gładką skórą dekoltu trzeba pamiętać o jej pielęgnacji każdego dnia. Im szybciej zaczniesz, tym lepiej. Skóra szyi i dekoltu bowiem jest bardziej delikatna i cieńsza niż skóra twarzy. Dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja tych często zapomnianych partii naszego ciała.

Peeling to podstawa

Pamiętaj, aby raz w tygodniu zaserwować skórze peeling. Najlepszy będzie ten enzymatyczny lub specjalny przeznaczony do pielęgnacji tylko dekoltu. Pamiętaj, że skóra dekoltu jest znacznie cieńsza od tej pozostałych partii ciała, dlatego nie bez powodu zalecane jest stosowanie specjalnych peelingów drobnoziarnistych. Nie podrażnią one skóry oraz jej nie nadwyrężą.

Naturalne maseczki
W roli dekoltowych maseczek świetnie sprawdzą się wszelkie produkty spożywcze. Ziemniak, banan, żółtko jaja kurzego, twaróg, miód czy oliwa z oliwek pomogą poprawić kondycję skóry dekoltu. Łącz także odpowiednio banan z jajkiem, twaróg z miodem w takich proporcjach, aby uzyskać średnio gęstawą papkę gotową do nałożenia na okolice szyi i dekoltu. Jeśli wolisz gotowe specyfiki, możesz także kupić maseczki dostępne w większości drogerii.

Dodatkowa ochrona latem
Wiadomą rzeczą jest, że słońce nie jest przyjacielem młodego wygląda. To ono odpowiedzialne jest za powstawanie zmarszczek, plam, przebarwień, pajączków. Widać je szczególnie na skórze dekoltu, która jako jedna z najbardziej delikatnych części ciała, pierwsza odbiera negatywne skutki promieniowania słonecznego. Dlatego też koniecznie pamiętać musisz o tym, aby w letnim okresie szczególnie dbać o kondycję dekoltu, stosując filtry UV. Zasada ta dotyczy nie tylko urlopowiczek wygrzewających się na plaży. Latem smaruj filtrem dekolt zawsze wtedy, kiedy zakładasz wycięte stroje.


Nawilżanie i matowanie

Każdego dnia kiedy dbasz o skórę twarzy, nakładając kolejną warstwę kremu nawilżającego, pamiętaj o szyi  oraz dekolcie. Te partie ciała możesz nawet potraktować bardziej wyjątkowo kupując specjalne kremy do pielęgnacji dekoltu lub zastosować silniejsze kremy przeciwzmarszczkowe. Ważny jest także sposób w jaki dostarczasz skórze składników odżywczych zawartych w kremie. Zawsze rozsmarowuj kosmetyki w kierunku od dołu ku górze, zaczynając od punktu pomiędzy piersiami. Ewentualne przebarwienia, piegi, plamy zawsze ukryć możesz pod cienką warstwą podkładu.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej