Strona główna Aktualności Jak wyglądają narodziny dziecka w prywatnej klinice porodowej?

Jak wyglądają narodziny dziecka w prywatnej klinice porodowej?

przez admin

Narodziny dziecka w prywatnej klinice porodowej są bardziej komfortowe, niż poród w państwowej placówce. Ciężarna zostaje objęta kompleksową opieką na kilka tygodni przed rozwiązaniem, a po urodzeniu dziecka może się oswoić z jego obecnością dzięki jednoosobowej sali szpitalnej.

Poród w prywatnej klinice porodowej

Prywatna klinika porodowa zapewnia rodzącej większy standard niż państwowa placówka medyczna. Kobieta, która zdecyduje się na poród prywatny, jest otoczona opieką przeszkolonego personelu już na 4 tygodnie przed rozwiązaniem. Do dyspozycji dostaje jednoosobową salę lub apartament porodowy, zależnie od wybranego wcześniej pakietu. Mogą z nią przebywać osoby najbliższe, jeśli zgłosi to i poniesie dodatkowe koszty.

W placówkach państwowych nie ma mowy o pełnej prywatności. Są to szpitale publiczne, w których przebywa wiele osób, więc ciężarna musi dostosować się do panujących na oddziale zasad. Nie zawsze jest też możliwość, aby osoba najbliższa była przy porodzie. Bardzo często kobieta po porodzie zostaje przeniesiona do sali kilkuosobowej, gdzie trudno o wypoczynek.

 

Rodzaje pakietów porodowych

W prywatnych klinikach porodowych dużą wagę przywiązuje się do standardu obsługi, dlatego większość placówek stale podnosi kwalifikacje swojego personelu. Tym samym zapewnia się rodzącej opiekę na wysokim poziomie. Nie jest ona zależna od wybranego przez matkę pakietu porodowego. Do wyboru są trzy opcje przebiegu rozwiązania.

Wyróżnia się:

  • podstawowy pakiet porodowy, gdy kobieta rodzi siłami natury – obejmuje wizytę kwalifikacyjną u jednego z ginekologów-położników i badanie ultrasonograficzne po 38 tygodniu ciąży. W pakiet wliczono także KTG, które jest przeprowadzane raz w tygodniu, na miesiąc przed rozwiązaniem. Przyszła mama ma też zagwarantowane miejsce na oddziale, jeśli tylko poczuje pierwsze skurcze porodowe. Poród odbywa się przy udziale doświadczonej położnej i lekarza ginekologa. W poszczególnych fazach porodu kobieta otrzymuje pełne wsparcie. Proponuje się jej różne metody na złagodzenie bólu;
  • pakiet obejmujący poród metodą cesarskiego cięcia – jest ono zabiegiem przeprowadzanym wyłącznie ze wskazań medycznych i w momencie, gdy życie dziecka lub matki jest zagrożone. Rodząca zgłasza się w wyznaczonym dniu do kliniki i po wstępnych badaniach jest gotowa do zabiegu. Tuż po nim przebywa pod specjalnym nadzorem personelu, który ma doświadczenie w opiece nad osobami po operacjach. Na oddziale przebywa 2 doby;
  • rozszerzony pakiet porodowy – obejmuje kompleksową opiekę wybranej wcześniej położnej i lekarza ginekologa. W pakiecie jest również konsultacja dietetyka i fizjoterapeuty uroginekologicznego, jeśli zachodzi taka potrzeba. Do dyspozycji matki i dziecka oddany zostaje luksusowo wyposażony apartament porodowy, w którym znajdują się napoje i środki pielęgnacyjne. Kobieta może w nim przebywać do 5 dób po porodzie. Jeśli poniesie koszty związane z pobytem osoby najbliższej, także i ona może jej towarzyszyć w tym czasie.

Każdy z pakietów porodowych zawiera pełne wyżywienie. Można dokupić też szereg usług dodatkowych np. wizytę domową położnej w miejscu zamieszkania. Ceny pakietów zaczynają się od kilku tysięcy złotych.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej