Strona główna Aktualności Walka ze smogiem – jak wybrać najskuteczniejszy oczyszczacz powietrza?

Walka ze smogiem – jak wybrać najskuteczniejszy oczyszczacz powietrza?

przez admin

Jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. A jeśli chcielibyśmy zadbać o swoje zdrowie w pełni, to warto poszukać takiego podejścia, które umożliwi nam pozbycie się potencjalnych zagrożeń, związanych z zanieczyszczonym powietrzem. Lub przynajmniej zminimalizować je do minimum.
 
Odpowiedzią na taką potrzebę oraz problem może być oczyszczacz powietrza. Jak jednak działa tego typu sprzęt oraz co dokładnie umożliwia? Prezentujemy dokładnie tego typu sprzęt i poruszymy temat doboru odpowiedniego produktu w niniejszym artykule. Zapraszamy serdecznie, do zapoznania się z jego treścią.

Do czego mi w ogóle oczyszczacz powietrza?

doczegomiwogoleoczyszczaczpowietrza

Rozwój naszego społeczeństwa stale postępuje, jednakże nie jest on wystarczająco dynamiczny, by likwidować wiele zagrożeń, które nas otacza. A ten sam rozwój, od paru dekad, negatywnie wpływa na warunki w jakich przyszło nam funkcjonować.

To bowiem XIX i XX wiek doprowadziły do maksymalnego rozwoju przemysłu, często bez zwracania uwagi na koszta. Płacimy cenę do dziś, a są nią zanieczyszczenia powietrza – mieszaniny gazów, która jest nam do życia niezbędna, a która może być dla nas ogromnym zagrożeniem.

Dziś wiele zakładów produkcyjnych, ale również gospodarstw domowych, a nawet pojazdów, emituje w czasie pracy mnogość zanieczyszczeń. Abstrahując od ogólnej produkcji śmieci i cieczy stanowiących zanieczyszczenia, dziś będziemy się zajmować problemami z naszym powietrzem, czyli tematem powszechnie znanym i rozważanym. Zanieczyszczenia powietrza, czy też słynny smog, grają bowiem kluczową rolę w wydarzeniach dzisiejszego świata.

W wyniku spalania dowolnego rodzaju paliwa – ciekłego w samochodach, czy też innego rodzaju przy ogrzewaniu lub produkcji, wytwarzamy ogromną ilość nieprzetworzonych zanieczyszczeń.
Są to różnego rodzaju pyły zawieszone i inne, szkodliwe składniki, które znajdują się w powietrzu. W ten sposób, ponieważ tym powietrzem oddychamy, trafiają do naszych płuc i dokonują często ogromnego spustoszenia, będąc odpowiedzialne za wiele chorób i problemów. Warto mieć świadomość tej kolejności, by zrozumieć, jak sobie z problemem poradzić.

Nie możemy go bowiem rozwiązać – wymaga to ewolucyjnego rozwoju całej cywilizacji i zmiany sposobów produkcji i przetwarzania energii. Pierwsze kroki są stawiane, jednakże całość zajmie nam jeszcze wiele lat, jeśli nie dziesięcioleci. O ile będziemy dysponować taką ilością czasu.

Ponieważ nie możemy zmienić tych warunków, warto poprawiać swoje otoczenie na dostępne nam sposoby. A najprostszym jest oczyszczacz powietrza.


Oczyszczacz powietrza to sprzęt, który ma za zadanie wyeliminować szkodliwe związki z otoczenia. Odbywa się to w bardzo prosty sposób – w wyniku wytwarzania odpowiedniego podciśnienia, z wykorzystaniem zwykłego wiatraka, powietrze jest wciągane do sprzętu i przechodzi przez jego filtry
. Te zaś składają się najczęściej z trzech warstw filtracji. Na początku powietrze jest filtrowane przez filtra wstępny, będący zwykłym sitkiem lub siateczką, co pozwoli na wyłapanie dużych zanieczyszczeń mechanicznych. Następnie powietrze przechodzi przez kolejne filtry – to filtr węglowy oraz filtr EPA/HEPA. Filtr węglowy usuwa wiele niekorzystnych związków z powietrza, w tym również likwiduje przykre zapachy. Z kolei filtr EPA lub HEPA, w zależności od oczyszczacza, to specjalny filtr skonstruowany ze zgrzewanego plastiku tak, by uzyskać przepuszczalność przez mikroszczeliny. W zależności od poziomu filtracji, usuwane może być nawet do 99,97 % szkodliwych cząsteczek. Możesz już wyobrazić sobie zastosowanie tego sprzętu.

Oczyszczacz powietrza możesz umieścić w domu czy mieszkaniu i/lub w biurze czy innym zakładzie pracy. Dzięki temu, uda się oczyścić powietrze w miejscach, w których przebywasz najdłużej i się regenerujesz. Będzie to miało wydatny wpływ na spadek ryzyka powikłań z powodu zanieczyszczonego powietrza oraz poprawi komfort Twojego funkcjonowania.

Poprawa komfortu jest zwłaszcza wtedy widoczna, kiedy wdrażasz oczyszczacz powietrza z nawilżaczem. Łączy on w sobie dwie funkcje, nie tylko poprawiając jakość tego, czym oddychasz, ale również dbając o Twoje błony śluzowe i bezpieczny poziom nawilżenia. Możesz zresztą więcej przeczytać również na stronie https://topowe-agd.pl/.
 

Wybór oczyszczacza powietrza

wyboroczyszczaczapowietrza

Pytanie, które się zatem rodzi – jaki oczyszczacz powietrza najlepiej wdrożyć do użytku? Który sprzęt sprawdzi się w sposób najbardziej kompleksowy i pozwoli faktycznie uzyskać odpowiednie rezultaty? Powinniśmy poświęcić chwilę temu tematowi, ponieważ taki zakup to pewnego rodzaju inwestycja. A ta powinna być dobrze przemyślana, byśmy nie mieli potem pretensji do siebie.

Dlatego też zdecydowaliśmy się ułatwić nieco całe zadanie i prezentujemy bardzo ciekawą ściągawkę.

By dobrać odpowiedni oczyszczacz powietrza, najlepiej przeanalizować dobry ranking. Takie zestawienie grupuje modele pod jakimś, dość konkretnym kątem i szereguje sprzęt zgodnie z pewnym kluczem. Jeśli ranking jest dobry, to kiepski oczyszczacz powietrza się w nim nie znajdzie. Wtedy jest świetnym źródłem informacji, by zawęzić nasze analizy do kilku, najlepszych na rynku modeli. Dane, których dostarcza taki ranking, są wręcz bezcenne i znacznie upraszczają nasze życie.

Trzeba jednak oczywiście trafić na dobre zestawienie. Nie każdy ranking bowiem sprawdzi się tak samo dobrze i uwzględni ważne czynniki. Skąd więc wziąć odpowiednie zestawienie i czym się kierować, przy jego analizie?

Zestawienie znajdziesz na przytoczonej wcześniej stronie internetowej. Poruszany jest tam temat doboru odpowiedniego produktu i często pojawiają się obszerne analizy konkretnych modeli. Warto oprzeć się o prezentowane tam dane.

A czym się kierować? Te zestawienie samo zasugeruje najlepszą drogę weryfikacji – najlepiej się z nim zapoznać jak najszybciej.

 

Czy oczyszczacz powietrza coś daje?

Dobre pytanie zadano w podtytule. Sprawdźmy więc, jakie ma opinie sprzęt znany jako oczyszczacz powietrza, by zrozumieć jego znaczenie.
 
Przede wszystkim, jeśli analizujemy opinie, to zauważymy, że oczyszczacz powietrza jako sprzęt zyskuje na popularności. Rośnie ilość dostępnych modeli oraz ich jakość i oferowane funkcjonalności. Warto mieć tego świadomość, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie nam się zdecydować na konkretny sprzęt.

Opinie lekarzy, jakie ma oczyszczacz powietrza, również są zachęcające. Wielu specjalistów zgadza się, że choć występują specjalne grupy beneficjentów działania takiego sprzętu, to poprawi on ogólny komfort w naszym otoczeniu i każdy powinien się zainteresować tego typu rozwiązaniem.

Oczywiście to dla alergików oczyszczacz powietrza będzie produktem najskuteczniejszym. Odpowiednia filtracja wyłapuje bowiem większość alergenów z powietrza, usuwając również roztocza i inne czynniki. W rezultacie, przy silnych alergiach specjaliści wręcz zalecają wprowadzenie tego typu sprzętu do użytku.
Dodatkowo, jeśli będziemy mieli funkcję nawilżacza, to możemy poprawić jakość życia każdego astmatyka. Do tego same oczyszczanie powietrza i wszyscy domownicy będą Ci wdzięczni za zakup takiego produktu. Co prawda najwięcej korzyści da się dostrzec po własnoręcznym wypróbowaniu takiego sprzętu, ale informacje, które można znaleźć w różnych opracowaniach, w tym również w tym artykule, powinny być dość zachęcające do dania szansy temu sprzętowi. Wiemy, że z pewnością nie pożałujesz decyzji.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej