Strona główna Aktualności Dziecięce kolczyki – kilka porad

Dziecięce kolczyki – kilka porad

przez admin

Nie wszyscy rodzice są jednogłośni w kwestii pozwalania swoim dzieciom na noszenie biżuterii w postaci kolczyków. W związku z tym podjęcie takiej decyzji jest sprawą w pełni indywidualną. Warto się przy tym dowiedzieć, jakie będą ewentualne konsekwencje pozwolenia potomstwu na takie urozmaicenie swojego ubioru.

Wybór

Zarówno młodszym, jak i starszym ludziom zaleca się, wpierw zdecydować się na złote kolczyki, ewentualnie stworzone w większości ze złota. Dzięki temu materiałowi przyśpieszony zostaje proces gojenia ucha. Jest to istotne, ponieważ niektóre dzieci mogą być alergikami względem danego materiału szlachetnego. Często zakłady kosmetyczne oferują możliwość przekłucia uszu na miejscu i jeśli klient wyrazi na to zgodę, biżuterię leczniczą. Za sprawą wykorzystanej stali nierdzewnej jest ona antykorozyjna.

Najczęściej występującymi składnikami wśród tego typu wyrobie jubilerskimi są chrom oraz nikiel, mimo że posiadają one substancje alergizujące. Stąd zakup kolczyków musi być poprzedzony sprawdzeniem właściwości materiałowych poszczególnych modeli. Trzeba też pamiętać, że każde przedsiębiorstwo trudniące się jubilerstwem korzysta ze stopów, które najprawdopodobniej wejdą w kontakt z ewentualną raną znajdującą się na uchu dziecka. Dlatego w intencji rodziców powinno być zagwarantowanie jego bezpieczeństwa.

Potencjalne ryzyko

„Jakość, nie jakoś”. Ta myśl ma przyświecać w trakcie zakupu kolczyków. Te o wysokiej jakości zwiększą zarówno wytrzymałość biżuterii, jak i komfort korzystania. Warto przy tym wspomnieć, że nawet przy skorzystaniu z usług profesjonalisty przekłucie ucha wciąż jest ryzykowne ze względu na fakt wystąpienia rany otwartej na uchu. Istotna zatem jest optymalna jego pielęgnacja. Podstawą jest woda utleniona przeciw bakteriom. Przydatne są też okłady z rumianku, minimalizujące ryzyko powstania stanu zapalnego.

Można spotkać się z opinią nt. odradzania czyszczenia uszu, gdy chwilę wcześniej pomyślnie przeprowadzono zabieg przekłuwania. Nie została ona oficjalnie potwierdzona, natomiast za jedną z zalet dostosowania się do niej jest możliwe wystąpienie przyśpieszonego procesu gojenia się ucha.

Podsumowanie

Mamy nadzieje, że niniejszym artykułem rozwialiśmy niektóre obawy rodziców, a przez to w spokojniejszy sposób podejdą oni do dziecięcych kolczyków. Oczywiście, jeśli przy tym będą odpowiedzialni w kwestii zdrowia potomków, aby to nie było narażone na przykre powikłania zdrowotne.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej