Strona główna Aktualności Najlepsze smartfony do zdjęć

Najlepsze smartfony do zdjęć

przez admin

Nie da się ukryć, że współcześnie smartfony nie ustępują pod względem jakości zdjęć nawet najlepszym aparatom fotograficznym. Jest to ogromna wygoda, która daje dużo możliwości – urządzenie mieszczące się w kieszeni tworzy zdjęcia profesjonalnej jakości, którymi możemy dzielić się ze światem. Wiele osób w ogóle nie posiada aparatu fotograficznego, robiąc wszystkie zdjęcia swoim smartfonem. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób parametry aparatu to najważniejsze kryterium przy wyborze telefonu. Jakie urządzenia wyróżniają się pod tym względem?

Czy megapiksele to wszystko?

 
Producenci telefonów chętnie zachwalają swoje urządzenia, prześcigając się w liczbie megapikseli w matrycy aparatu. Faktycznie, wartości te są często powalające: główny aparat w smartfonie Samsung A40 ma 16 megapikseli, a Xiaomi Mi 9 posiada matrycę 48 megapikseli, co jest wręcz absurdalną wartością. W praktyce okazuje się bowiem, że ilość megapikseli w matrycy aparatu ma przełożenie na jakość zdjęć, ale tylko do pewnego stopnia – ograniczeniem w pewnym momencie stają się fizyczne rozmiary aparatu. Nie można zatem stwierdzić, że Xiaomi Mi 9 robi trzy razy lepsze zdjęcia niż smartfon Samsung Galaxy A40, ponieważ 48 megapikseli zrobiłoby różnicę, gdybyśmy mieli do czynienia z dużym, samodzielnym aparatem. W przypadku urządzeń mobilnych większą rolę odgrywa jakość zastosowanych podzespołów czy oprogramowanie.

 

Jakie modele robią najlepsze zdjęcia?

 
Oczywiście wiele zależy od oczekiwań, jakie mamy wobec naszego telefonu. Trochę inny aparat będzie najlepszy dla osób lubiących podróże i pragnących fotografować krajobrazy, a inny dla osób aktywnych w social media. Niemniej pod względem aparatu wyróżniają się następujące modele:
 

  • Najnowszy iPhone XS jest świetnym przykładem, że megapiksele nie przesądzają o jakości zdjęć. Dwanaście megapikseli to wartość daleka od rekordowych, jednak telefon znany jest z wyjątkowo dobrych zdjęć za sprawą świetnego oprogramowania i wysokiej jakości układu optycznego aparatu.
  • Samsung A40 zwraca uwagę wszechstronnością: miłośnicy pięknych widoków mogą korzystać z ultraszerokokątnego obiektywu o zasięgu aż 123°. Dla fanów selfie natomiast smartfon Samsung Galaxy A40 przewiduje specjalny aparat z matrycą aż 25 megapikseli.
  • LG V40 ThinQ, aktualny flagowy model LG powinien zainteresować osoby aktywne i często przemieszczające się. Aparat w tym telefonie jest świetnie przystosowany do robienia zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych, a także posiada jedne z najdoskonalszych algorytmów stabilizacyjnych.
  • Huawei P20 Pro to propozycja dla osób o bardziej artystycznym zacięciu. Potrafi zapisywać zdjęcia w formacie RAW, a także posiada dodatkowy aparat do zdjęć czarno-białych. Dodatkowo sprzęt wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji, by poprawiać wykonane zdjęcia.

 
Poza funkcjami związanymi stricte z fotografią warto zwracać uwagę na inne cechy telefonów, które mogą usprawnić korzystanie z urządzenia. Przykładowo Samsung A40 wyposażony jest w mocną baterię 3100 mAh, dzięki czemu można nim robić zdjęcia cały dzień. LG V40 ThinQ zwraca z kolei uwagę dużym wyświetlaczem OLED, co umożliwia wyjątkowo komfortowe przeglądanie i obrabianie wykonanych zdjęć.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej