Strona główna Aktualności Jak nauczyć się regularnego picia wody?

Jak nauczyć się regularnego picia wody?

przez admin

Picie wody jest nieodzownym elementem zdrowego stylu życia. Jednak w natłoku codziennych zajęć często o tym zapominamy. Warto więc nauczyć się regularnego picia wody – oto wskazówki, które Ci w tym pomogą.

Przyjmuje się, że dorosła kobieta powinna pić 2 litry wody dziennie, a jeśli dodatkowo uprawiamy sport i pijemy napoje o działaniu moczopędnym (kawa, czarna herbata, napoje energetyczne z kofeiną w składzie) to ta ilość powinna wynieść co najmniej 2,5 litra.

Jak wyrobić nawyk regularnego picia wody?

  • Miej wodę pod ręką – jeśli pracujesz w biurze zaopatrz się w dzbanek, do którego wlejesz życiodajny płyn. Będziesz mogła do niego dodać lodu, mięty czy cytryny, co w wypadku butelek jest kłopotliwe.
  • Jeśli dzień spędzasz w biegu dobrym wyborem będzie butelka filtrująca wodę (ich pojemności są różne – najpopularniejsze są 500 ml, 600ml i 750 ml). Butelka filtrująca sprawi, że czysta woda będzie dostępna wszędzie tam gdzie jest łazienka lub kuchnia.
  • Pamiętaj, że w znakomitej większości miejscowości w  Polsce woda z kranu jak najbardziej nadaje się do picia.

  • Jeśli w pobliżu jest źródło wody oligoceńskiej regularnie wybieraj się na spacer do źródełka – najlepiej ustaw sobie przypomnienie w telefonie.
  • Możesz też ustawić przypomnienia w telefonie przypominające o regularnym piciu wody. Pij wodę nawet wtedy, gdy nie czujesz pragnienia.
  • Przygotowuj sobie wody smakowe – z dodatkiem owoców. Przy pomocy odrobiny soli i miodu oraz cytryny przygotujesz też domowy napój izotoniczny.
  • Jeśli wypijesz kawę / czarną herbatę nie zapomnij o wypiciu szklanki wody w ciągu pół godziny.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej