Strona główna Aktualności Sposób na idealne kreski

Sposób na idealne kreski

przez admin
Mówi się, że jaskółki zwiastują wiosnę. W tym roku goszczą jednak przez całą jesień i zimę. Gdzie? Na powiekach! Stworzony za pomocą eyelinera makijaż – jaskółka to hit tego sezonu. Kochają go gwiazdy, projektanci mody, modelki i tysiące zwykłych dziewczyn. Naucz się wykonywać perfekcyjną kreskę i dołącz do grona fanów.

Czarną kreskę na powiece przez lata nosiła Brigitte Bardot. Następnie swoim znakiem rozpoznawczym uczyniły ją Amy Winehouse i Alexa Chung. Obecnie trudno znaleźć celebrytkę, która nie pokazałaby się z czarną kreską na powiece. Jaskółka to ulubiony makijaż Kate Moss. Po eyeliner często sięgają także Lauren Conrad, Kim Kardashian, Beyonce oraz Angelina Jolie. Na rodzimym podwórku do wielbicielek czarnej kreski zaliczyć możemy Marinę Łuczenko, Anję Rubik i Edytę Górniak. W sezonie jesień-zima 2011/2012 kreska na powiece pojawiała się na wielu pokazach. Klasyczny makijaż promowali m.in. Lanvin i Dolce & Gabbana. Do tematu trochę odważniej podeszła Anna Sui, u której kreski znalazły się na górnej części powieki.

Rodzajów kresek może być tyle, ile osób je malujących. Różnią się kształtem, długością, wywinięciem czy intensywnością koloru. Jednak każda z nich jest mocnym punktem makijażu, dlatego najlepiej, gdy występuje w towarzystwie alabastrowej cery i dyskretnej pomadki w cielistym kolorze (np. Inglot nr 263 ok. 20 zł). Jeśli wolisz mocniejszy makijaż, do czarnej kreski na powiece wybierz czerwona szminkę (np. Rouge Allure 09 Chanel ok. 105 zł).

Inglot Chanel
     Inglot       Chanel

Kreskę na powiece możesz wykonać na wiele sposobów: za pomocą kredki do oczu (np. Lancome ok. 85 zł), eylinera w pisaku (np. Maybelline Define A-Lash Eyeliner ok. 22 zł), eyelinera w płynie (np. Eveline ok. 8 zł) lub w żelu (np. Bobbi Brown ok. 90 zł). Ta ostatnia metoda, przy odrobinie wprawy, sprawdza się najlepiej.

LancomeMaybellineEvelineBobbi Brown
               Lancome                         Maybelline                    Eveline                   Bobbi Brown

A oto jak zrobić idealną kreskę przy pomocy eyelinera w żelu:

Oprócz wspomnianego wcześniej kosmetyku, kluczem do sukcesu jest także odpowiednio dobrany pędzelek. Ten do eyelinera powinien być sztywny i wykonany ze sztucznego włosia. Sama zdecyduj czy wygodniej będzie ci posługiwać się cienkim, spiczastym pędzelkiem (np. Vipera ok. 11 zł) czy płaskim, skośnie ściętym (np. Maestro 660 ok. 14 zł).

ViperaMaestro
      Maestro 660                    Vipera

1.    Pędzelek zanurz w eyelinerze. Zacznij rysować delikatną kreskę od środka powieki na zewnątrz, a następnie od wewnątrz do środka.
2.    W zewnętrznym kąciku wywiń kreskę tak, jakby miała być przedłużeniem dolnej powieki.
3.    Czynność powtarzaj do momentu, aż uzyskasz odpowiedni kolor i grubość kreski.
4.    Kreskę utrwal czarnym cieniem do powiek (np. Clarins 85 zł) i starannie wytuszuj rzęsy.

Dominika Górtowska

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej