Strona główna Aktualności Co czyni kobietę atrakcyjną? 4 cechy i zachowania, dzięki którym zyskasz w oczach innych

Co czyni kobietę atrakcyjną? 4 cechy i zachowania, dzięki którym zyskasz w oczach innych

przez admin

Być atrakcyjną lub precyzyjniej być postrzeganą jako atrakcyjna – która z nas o tym nie marzy? Odpowiadając na pytanie co czyni kobietę atrakcyjną warto skupić się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym, ale na zestawie cech i zachowań, które sprawiają, że dla innych osób jesteśmy atrakcyjne oraz warte uwagi.

Przyjęło się utożsamiać bycie atrakcyjną z urodą i to jest prawda, ale tylko w momencie pierwszego kontaktu (najczęściej wzrokowego). Jednak wielokrotnie można się spotkać, ze stwierdzeniami typu „podobała mi się dopóki nasza rozmowa trwała krócej niż dwie minuty”. Jeśli poza wyglądem człowiek ma niewiele do zaoferowania to  jej lub jego atrakcyjność  diametralnie maleje.

Cechy, dzięki którym będziesz postrzegana jako atrakcyjna

Pewność siebie

Pewność siebie to cecha pozytywna o ile ma uzasadnienie i nie zmienia się w arogancję. Warto znać swoją wartość i dbać o swój rozwój – aura atrakcyjności pojawi się wtedy samoistnie. W sytuacjach towarzyskich dość często można zauważyć, że kobiety najatrakcyjniejsze wizualnie nie są w centrum zainteresowania innych osób. Największym zainteresowaniem cieszą się osoby, od których emanuje pewność siebie, duża samoświadomość i wysoka samoocena. Dzięki wysokiej samoocenie nie jesteśmy uzależnione od aprobaty otoczenia, a dzięki temu świecimy własnym blaskiem, a nie jak księżyc światłem odbitym.

Optymizm i energia

Gdybyśmy przeprowadzili sondę jakie cechy sprzyjają temu, aby mężczyzna zaproponował kobiecie drugą randkę to w czołówce odpowiedzi byłoby zapewne dwie cechy – optymizm i energiczność.  Kto lubi być obarczanym złym humorem drugiej osoby, jej marudzeniem i malkontenctwem? No właśnie! Do tego dołóżmy pozytywną energię „produkowaną” prze osoby optymistycznie postrzegające świat i otrzymamy duet cech idealnych.

Autentyczność i pasje

Aktorstwo to sztuka, ale nawet najwybitniejsze aktorki w wielu wywiadach podkreślają potrzebę autentyczności w relacjach z drugim człowiekiem. Jeśli chcemy być postrzegane jako atrakcyjne zadbajmy o to, aby mieć autentyczną pasję – będzie jednym z potencjalnych tematów rozmowy podczas randki, a nic nie buduje zainteresowania tak jak osoba mówiąca z przekonaniem o czymś na czym się zna i co ją interesuje.  Pamiętajmy, aby pasja była aktywnością tylko dla nas, nie dla mody, szpanu czy zabłyśnięcia w towarzystwie.

Miej własne zdanie, a będziesz postrzegana jako atrakcyjna kobieta

Bycie atrakcyjną to także posiadanie własnego zdania i gotowość do jego obrony – nawet jeśli wymaga to „pójścia pod prąd”. Ta cecha jest związana jest z wysoką samooceną i pewnością siebie, dlatego, że wiąże się z ryzykiem sporu.  Broniąc własnego zdanie warto jednak słuchać, a nie tylko słyszeć. Rozmowa, dyskusja, spór zakładają wymianę myśli, a nie tylko monolog jednej strony.

Nawet najmodniejsze ubrania, figura modelki czy torebka stanowiąca równowartość niejednej pensji nie sprawią, że będziemy uznawane za atrakcyjne. Atrakcyjna kobieta to taka, która zna swoją wartość, jest pewna siebie, ale nie arogancka,  zaraża optymizmem i pogodą ducha.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej