Strona główna Aktualności Nieznośna pozycja siedząca

Nieznośna pozycja siedząca

przez admin

Ludzkie ciało nie zostało odpowiednio wyposażone przez ewolucję, aby przebywało regularnie i w dużym natężeniu w pozycji siedzącej. Jest ona dla naszego ciała najmniej sprzyjającą, dlatego też współczesne życie zawodowe prowadzi do chronicznego bólu pleców, problemów z kręgosłupem i zwyrodnień.

Gdy rano siadamy przed komputerem wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, natomiast już po kilkudziesięciu minutach zaczynamy odczuwać dyskomfort płynący z przybrania pozycji siedzącej. Po kilku godzinach staje się ona wręcz nieznośna, a my marzymy by wstać lub położyć się choć na chwilę. Jednak wbrew pozorom wcale nie musimy się na to godzić. Zamiast czekać biernie na przykre zdrowotne konsekwencje, lepiej wymieć swój stary fotel obrotowy na zupełnie nowy. Współczesne fotele komputerowe nie są już niewygodne, a ich konstrukcja to prawdziwy majstersztyk. Dziś fotel obrotowy jest przygotowany na przyjęcie ludzkiego ciała i wsparcia go w każdym punkcie, a w szczególności w tych obszarach, gdzie taka pomoc jest najbardziej pożądana.

Innowacyjność którą zauważyć można oglądając najnowsze krzesła biurowe manifestuje się na wielu płaszczyznach. Wyprofilowane oparcie, które obecnie posiada każdy fotel obrotowy szanującego się producenta, podpiera kręgosłup w sposób perfekcyjny. Dodatkowe poduszki, które pojawiają się nierzadko w zestawie z fotelem, wspierają najbardziej narażone na przeciążenia punkty. Najnowsze modele krzeseł obrotowych mają również szerokie spektrum możliwości konfiguracyjnych. Od regulacji wysokości siedziska, poprzez korektę kąta odchylenia oparcia, aż po dość dowolną zmianę pozycji podłokietników. Wszystko to z myślą o tym, by fotel obrotowy był komfortowy i sprawiał, że wykonywanie codziennych obowiązków jest prostsze.

Ważne jest także wykończenie. Aby siedzieć przez wiele godzin z niezmiennym poczuciem komfortu, każdy detal musi być dopracowany w takim samym stopniu. Dlatego nie mniej ważne jest by fotele komputerowe miały miękkie wypełnienie i przyjemne w dotyku obicie. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie trzeba iść na kompromis i z łatwością można znaleźć krzesła biurowe, które posiadają wszystkie wymienione zalety. W takim fotelu obrotowym pozycja siedząca nie tylko przestaje być nieznośna, ale może stać się prawdziwą przyjemnością, nawet wtedy gdy pracujemy.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej