Strona główna Aktualności Kosmetyki dla psów – jakie wybrać? Sklep, opinie, rodzaje

Kosmetyki dla psów – jakie wybrać? Sklep, opinie, rodzaje

przez admin

Poza podstawowymi kosmetykami dla psów, jak szampony czy odżywki, właściciele czworonogów coraz częściej sięgają po profesjonalną pielęgnację. Z jednej strony to bardzo dobry trend: dbamy bardziej o swojego psa w każdym calu. Z drugiej strony – niektóre kosmetyki nie są do końca bezpieczne dla zwierząt. Jakie więc wybrać? Gdzie szukać? Zobaczcie, co polecamy.

O tym nie zapominaj!

Zanim przejdziemy do listy kosmetyków, pragniemy wspomnieć Wam o najważniejszej rzeczy. Kosmetyki powinny służyć przede wszystkim pozytywnemu działaniu na zdrowie psa, a nie tylko na jego piękny wygląd. Pamiętajcie, że niektóre psy są bardzo wrażliwe i kontakt ze składnikami chemicznymi zawartymi w kosmetykach (nawet profesjonalnych), może im bardzo zaszkodzić. Najlepiej więc kierować się jedną zasadą – kupujmy naturalne i hypoalergiczne preparaty.

Kosmetyki dla psów: specjalistyczne czy uniwersalne?

Na listę profesjonalnych kosmetyków dla psów składa się wiele pozycji. Dlatego w celu ułatwienia, pogrupowaliśmy je na dwie podstawowe kategorie: kosmetyki uniwersalne i kosmetyki specjalistyczne. Pierwsze z nich wykorzystywane są głównie do podstawowych czynności pielęgnacyjnych, jak czyszczenie łap, uszu czy sierści. Druga grupa to kosmetyki specjalistyczne (a nawet i prozdrowotne), których stosowanie ma na celu leczyć niektóre dolegliwości (np. problemy ze skórą czy nadmierne wypadanie sierści).

I tak kolejno do kosmetyków uniwersalnych można zaliczyć wszelkiego rodzaju chusteczki nawilżane, żele czy pianki i – przede wszystkim – szampony i odżywki. Najczęściej nie są to produkty drogie, dlatego też są najbardziej popularne spośród preparatów do pielęgnacji czworonogów.

Do drugiej grupy natomiast zaliczamy kosmetyki, które są specjalnie opracowane na konkretną dolegliwość. Takie profesjonalne kosmetyki dla psów możemy kupić przez internet w sklepie Wszystkodlazwierzat.pl. Znajdziemy tam ofertę preparatów przeciwdziałających nadmiernemu wypadaniu włosów, suchości skóry czy grzybicy. Poza szamponami, odżywkami czy maściami, dostępne są też produkty na zęby czy pazury. Co ciekawe, mimo specjalistycznego charakteru, takie kosmetyki wcale nie są o wiele droższe od zwykłych.

Mój pies jest uczulony – jakich kosmetyków unikać? Opinie

Takie pytanie często pada na forach miłośników czworonogów. Oznacza to zatem powszechny problem – w kosmetykach bowiem znajduje się coraz więcej chemicznych substancji, przez co lista tych nietolerowanych przez wiele psów, jest jeszcze większa. Najczęściej (jak wynika z opinii internautów) psy uczulone są na takie składniki, jak BHA, BHT, parabeny, konserwany czy dioksan. Te związki chemiczne, poza podrażnieniem skóry mogą wywoływać o wiele poważniejsze reakcje. Niektóre wykazują działanie teratogenne, czyli innymi słowy, powodują nawet wady rozwojowe płodu, przenikając przez skórę psa.

Jakie kosmetyki będą bezpieczne dla psa-alergika?

Najbezpieczniejsze kosmetyki należą do grupy hypoalergicznych. Posiadają one prosty, nieskomplikowany i krótki skład. Przykładem mogą być kosmetyki marki Animology, Artero, WildWash, Bio-Groom, Oster czy Mr. Groom. To jedne z najbardziej renomowanych marek, które zawierają w ofercie kosmetyki polecane do salonów groomerskich. Warto – jeszcze przed zakupem – poszukać opinii na forach na temat samych marek. Można również wcześniej skontaktować się ze sprzedawcą takich kosmetyków, aby udostępnił w informacji mailowej pełny skład z wyjaśnieniem, co oznaczają dane symbole w składzie.


Obowiązkowa lista kosmetyków dla psa

Poniższa lista przedstawia najważniejsze produkty kosmetyczne do pielęgnacji psów. Decydując się na powitanie w swojej rodzinie czworonoga, warto od razu uwzględnić wydatki związane z zakupem tych preparatów:

  • szampony, odżywki, olejki
  • preparaty do czyszczenia oczu, uszu, nosa i stóp,
  • preparaty tamujące ewentualne krwawienia,
  • chusteczki nawilżane,
  • preparat do rozplątywania sierści,
  • produkty do higieny jamy ustnej,
  • spray na sierść do ochrony termicznej.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej