Strona główna Aktualności Sceny Electronic Beats – najlepsza muzyka elektroniczna na żywo!

Sceny Electronic Beats – najlepsza muzyka elektroniczna na żywo!

przez admin

Czy wiesz, jaki gatunek muzyczny rozwija się dzisiaj najszybciej? Pewnie będziesz zaskoczony, ale w tej kategorii prym wiedzie muzyka elektroniczna, która wciąż należy raczej do gatunków niszowych. Jeśli nigdy wcześniej nie interesowałeś się elektroniką, najwyższy czas to zmienić! Entuzjaści electronic dance music twierdzą, że najłatwiej przekonać się do niej, bawiąc się w jej rytmach na koncertach i imprezach. Nie wiesz, gdzie ich szukać? Sceny Electronic Beats to gwarancja najwyższej jakości imprez w klubowych klimatach!

Sceny Electronic Beats – o projekcie

Wszystko zaczęło się, przeszło dekadę temu, kiedy to specjaliści od marketingu niemieckiego operatora sieci komórkowej T-Mobile postanowili opracować nową brawurową strategię. Ich ambicją było wykreować spójną lifestyle’ową koncepcję, atrakcyjną przede wszystkim dla fanów muzyki elektronicznej. Projekt pod nazwą Electronic Beats ruszył w roku 2005 r. i początkowo opierał się na dwóch filarach. Jednym z nich był wydawany co kwartał lifestyle’owy magazyn Electronic Beats, który można było zaprenumerować za darmo, będąc klientem sieci T-Mobile. Oprócz tematów stricte muzycznych pojawiały się tam też teksty dotyczące m.in. nowych technologii, wystroju wnętrz czy podróży. W roku 2014 rolę kwartalnika przejął portal muzyczny o tej samej nazwie. Równolegle do magazynu ukazywał się kwartalnik DVD „Slices”.

Kolejnym krokiem w kreowaniu filozofii Electronic Beats było promowanie imprez i koncertów muzyki elektronicznej. Zaczęto więc aktywnie wspierać zarówno festiwale, jak i mniejsze imprezy. Tak powstały sceny Electronic Beats, które dzisiaj cieszą się sporą estymą i uważane są za swoisty znak najwyższej jakości, jeśli chodzi o koncerty edm.

Sceny Electronic Beats – gdzie ich szukać?

Ogromną wartością Electronic Beats jest szeroki zasięg – koncerty i imprezy pod tym szyldem odbywają się bowiem nie tylko w Warszawie i Krakowie, ale też w wielu innych miejscach w Polsce. Do najbardziej znanych cyklicznych wydarzeń, które są współorganizowane przez Electronic Beats, należą letnie festiwale: katowicki OFF Festival, Audioriver Festival w Płocku oraz Up To Date Festival w Białymstoku.

To jednak nie wszystko, co mają do zaoferowania sceny Electronic Beats. Kalendarium imprez sygnowanych tym znakiem można znaleźć w zakładce Wydarzenia w portalu Electronic Beats. Terminarz ten jest stale aktualizowany, można więc na nim w pełni polegać. Co sceny Electronic Beats proponują fanom electronic dance music tej jesieni? Oto kilka eventów, na których warto się pojawić:

  • 18 października, Klub Proxima w Warszawie: AceHood – raper, który swoje umiejętności ćwiczył pod okiem znanego na całym świecie DJ Khaleeda;
  • 20 października, Klub Zmiana Klimatu w Białymstoku: Kamp! – najbardziej znany polski zespół sceny muzyki elektronicznej

 
Widzimy się tam?

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej