Strona główna Aktualności Jak nieść pomoc dzieciom?

Jak nieść pomoc dzieciom?

przez admin

Zastanawiasz się, jakie organizacji przekazać 1% swojego podatku? To może być dla ciebie okazja, by nieść pomoc dzieciom. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to organizacja, którą warto wspierać finansowo, ponieważ pomaga opuszczonym, osieroconym lub czekającym na wyrok Sądu Rodzinnego.Działa w 135 krajach, w tym w Polsce (od 1984 roku).

  • Stowarzyszenie udziela pomocy dzieciom które nie doświadczyły wspierającej relacji rodzica, były ofiarami przemocy emocjonalnej i fizycznej. Dlatego tak ważne jest, aby doświadczyły, że świat nie kończy się na rodzinie pochodzenia, udzielenie im wsparcia w zakresie budowania zdrowych relacji oraz kontynuowania edukacji.
  • Stowarzyszenie wspiera także dzieci, których rodzice biologiczni nie mieli środków, by zapewnić im odpowiednią opiekę, a w efekcie stracili prawa rodzicielskie.
  • Stowarzyszenie niesie także pomoc dzieciom, które czekają na wyrok Sądu Rodzinnego i zostały odebrane rodzinie pochodzenia w trybie interwencyjnym.

 

Dzieci z zaniedbanych środowisk często nie realizują obowiązku szkolnego. Szkoła z panującymi tam zasadami dotyczącymi zachowania, relacji w grupie, czy choćby prozaicznego wyposażenia i stroju, od razu wypycha takie dzieci na margines. Są odrzucane przez grupę rówieśniczą, nauczyciele piętnują je jako niegrzeczne,wstawiając niskie oceny. Z tego powodu dzieci przestają realizować obowiązek szkolny. Doświadczenie pozytywnej, wspierającej więzi i kontaktu z dorosłymi, którzy dbają o dziecko, pozwala mu wrócić na tory edukacji, zwiększając jego szanse na sukces zawodowy w przyszłości.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to osiedla, na których mieszczą się domy (od dwunastu do czternastu), w których rodziny zastępcze przygotowują dorastające dzieci do dbania o gospodarstwo domowe, a także dzieci mają okazję podjąć się pierwszych prac sezonowych i odbyć praktyki, które w przyszłości zwiększą ich szanse na rynku pracy.

Pomoc dzieciom możesz nieść nie tylko przekazując 1% swojego podatku odpowiedniej organizacji, ale też rezygnując z przyjmowania kwiatów podczas ślubu i zbierając pieniądze na wybrany cel.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej