Strona główna Aktualności 5 trendów pielęgnacyjnych na 2021 rok

5 trendów pielęgnacyjnych na 2021 rok

przez AlejaKobiet.pl

W pielęgnacji, nadchodzący rok będzie kontynuacją rewolucji naturalności, choć większą wagę zaczniemy przywiązywać także do skuteczności. Odkryjemy nowe składniki i wiele nieznanych wcześniej rytuałów. Do rutynowej ochrony przed słońcem, jesienią i zimą dołączymy zapobieganie negatywnym skutkom działania smogu. Co więcej, o wszystkie te kwestie będziemy dbać przede wszystkim w domu. Jakie będą trendy kosmetyczne w 2021 roku?

1. Ekologia to podstawa

Tak, jak w poprzednich latach będziemy stawiać na kosmetyki bio, eko oraz vegan. To obszar rozwijający się nie tylko w kosmetyce, ale niemalże we wszystkich sferach naszego życia. Oczekiwania od kosmetyków w tych nurtach są coraz większe. Na szczęście technologia ewoluuje wprost proporcjonalnie do wymagań, dlatego na rynku będą pojawiać się coraz bardziej zaawansowane produkty, wykorzystujące np. roślinne komórki macierzyste czy spilantol (roślinną alternatywę botoksu). Pojawi się wiele innowacyjnych nowości, o zaawansowanym działaniu, rozprawiających się skutecznie ze zmarszczkami czy utratą gęstości skóry. Kontigo już jesienią 2020 wprowadziło markę Sentido, której kosmetyki bazują m.in. na jaskółczym gnieździe czy kamieniu księżycowym.

Dla świadomej konsumentki istotny jest nie tylko krótki skład kosmetyku, ale też jego skuteczność. Po kilku latach odsuwania chemicznych kosmetyków na bok, dostrzegamy, jak ważna dla skuteczności pielęgnacji jest równowaga między składnikami naturalnymi a syntetycznymi. Pozwala uzyskać idealny balans pomiędzy efektami stosowania produktu i odpowiedzialnością za środowisko naturalne. Dlatego też, równie ważne jest opakowanie oraz tzw. ślad węglowy. Tutaj naczelną zasadą jest – im mniej tym lepiej. Z tego względu trend na minimalistyczne opakowania, a także na te z surowców wtórnych czy biodegradowalnych, niewątpliwie się umocni. Ważna będzie także forma kosmetyku, więc możemy przewidywać dalszy rozkwit produktów do mycia i pielęgnacji włosów czy ciała w kostkach.

2. Nowy wymiar domowej pielęgnacji

Efektem pandemii jest przeniesienie salonów kosmetycznych do naszych domów. Trend ten będzie na mocnej pozycji także w roku 2021. Nie oznacza to, że zrezygnujemy z profesjonalnych zabiegów, ale będziemy bardziej odważne w stosowaniu silniejszych i nowych kosmetyków. Przykładowo, szeroko obecne w kosmetykach będą kwasy – zarówno w pielęgnacji skóry twarzy, ciała, jak i głowy. Nadchodzący rok przyniesie nową gamę toników o mocnym działaniu, właśnie dzięki wykorzystaniu kwasów. Zdecydowanie nie będą to kosmetyki dla każdej z nas, ale na pewno warto się nimi zainteresować.

Coraz chętniej będziemy także sięgać po maski stosowane na noc, nie tylko do twarzy, ale także do ciała, dłoni czy ust. Możliwości odpoczywania z maską na skórze przez kilka godzin nie zapewni nam nawet najlepszy salon. Nie tylko kosmetyki, ale i akcesoria do pielęgnacji mają istotny wpływ na kondycję skóry. W dalszym ciągu hitem będzie szczotkowanie, rolowanie i masowanie. Do tego celu wykorzystywane będą, zgodnie z trendami, szlachetne kamienie o fantastycznych właściwościach czy surowce naturalne, takie jak bambus lub włókna agawy.

3. Ochrona przed słońcem i smogiem

Codzienna ochrona przed promieniowaniem UV będzie ważna już nie tylko w pielęgnacji twarzy, ale też i ciała. Oprócz popularnych kremów BB, filtry pojawiają się powszechnie także w kremach do twarzy oraz balsamach do ciała.

Jednocześnie mamy też dobre wiadomości dla fanek skóry muśniętej słońcem. Na rynku pojawia się coraz więcej kremów, toników i balsamów, które przy regularnym użyciu mają zapewnić nam lekką opaleniznę lub natychmiastowy efekt glow. Najważniejszą cechą tych produktów jest piękny zapach, łatwość stosowania, bardzo często dobry skład i oczywiście naturalny efekt.

Analogicznie do ochrony przed słońcem, jesienią i zimą równie skutecznie będziemy chciały chronić naszą skórę przed negatywnym wpływem smogu. Dlatego trend na kosmetyki antipollution będzie się mocno rozwijał nie tylko w roku 2021, ale także w kolejnych latach – co najważniejsze także w segmencie kosmetyków naturalnych.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej