Strona główna Aktualności Co zniechęca mężczyzn? Poznaj cechy, których lepiej się wystrzegać!

Co zniechęca mężczyzn? Poznaj cechy, których lepiej się wystrzegać!

przez admin

Właśnie zakończyłaś swój związek, ale tak naprawdę nie wiesz jakie Twoje cechy i zachowania zdecydowały o niepowodzeniu relacji? Poznaj te, które zniechęcają mężczyzn i które sprawiają, że zbudowanie trwałego związku bywa trudne.

W momencie poznania kandydata na drugą połówkę góruje to, co w Tobie najlepsze. Jednak z biegiem czasu Twój partner poznaje także te cechy, które najchętniej ukryłabyś przed światem.

Zazdrość, dominacja i kontrola

Panowie będący w związku nie znoszą poczucia bycia kontrolowanym. I nawet jeśli to jest tylko poczucie, a nie realna kontrola staraj się tego unikać – nie przepytuj partnera na okoliczność jak spędził dzień. Jeśli naprawdę potrzebujesz wiedzieć, co robił Twój ukochany gdy go nie było zainicjuj i przeprowadź rozmowę w taki sposób, abyś pierwsza udzieliła informacji o swoim dniu – wtedy zgodnie z regułą wzajemności rośnie szansa, że on zrobi to samo.

Zazdrość – tak, ale umiarkowana

Odrobina zazdrości w Twoim związku nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie będzie oznaką zainteresowania i zaangażowania, ale jest cienka linia po przekroczeniu której odrobina zazdrości urasta do chorobliwych rozmiarów. Gdzie leży ta linia? W każdym związku gdzie indziej, ale nasłuchuj werbalnych sygnałów od  swojego partnera. Większość mężczyzn powie wprost jakich zachowań nie akceptują i nie będą tolerować. Wystarczy słuchać!

Niestabilność emocjonalna

Życie we dwoje to nieustanne poszukiwanie kompromisu. To także umiejętność dostosowania się w określonym stopniu do zachowań partnera czy partnerki. Większość mężczyzn woli przewidywalne zachowania i sytuacje niż jazdę na emocjonalnym rollercoasterze. Wybuchowość, neurotyczność, tendencja do wypowiadania sądów i oskarżeń pod wpływem chwili i bez zastanowienia sprawiają, że fundamenty Twojego związku zaczynają kruszeć.

Nadmierna rozmowność

Bardzo wiele z nas odczuwa nieodpartą potrzebę omawiania z partnerem każdego zagadnienia. Takie „gadulstwo” może być męczące, w wielu związkach część takich zagadnień rozwiązuje się naturalnie poprzez praktykę dnia codziennego. Jeśli z natury jesteś osobą rozmowną uszanuj, że druga osoba potrzebuje ciszy.

Jeśli rozmawiasz na temat swojej relacji z przyjaciółkami, rób to bardzo dyskretnie, aby Twój partner się nie dowiedział.

Niełatwa codzienność

Jeśli Twój związek jest już na etapie wspólnego mieszkania zadbaj o wspólne gniazdko i zaangażuj do tego swojego mężczyznę. Tu rozmowa i jasny podział obowiązków jest wręcz wskazany. To, co zniechęca mężczyzn, a w perspektywie nawet odstrasza to skrajności: nieumiejętność prowadzenia domu (sprzątanie, gotowanie etc) jak  i pedanteria oraz nieustanna potrzeba upiększania i polepszania waszego lokum. Ta ostatnia uwaga nie dotyczy wyglądu – warto się starać wyglądać tak jak na początku Waszej znajomości. Rozciągnięte dresy nie wchodzą w grę!

Przesada w każdym aspekcie

Panów zachęca zbalansowany styl życia – dla części z nich trudne do zniesienia są: poświęcanie pasji zbyt dużej ilości czasu, nadmierne skupienie na pracy oraz monotematyczność.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej