Strona główna Aktualności Na pomoc zwierzętom dużym i małym

Na pomoc zwierzętom dużym i małym

przez admin

Jak dużo pracy mają weterynarze na angielskiej prowincji? Mnóstwo. Do placówki zgłaszają się zarówno właściciele zwierząt hodowlanych, jak i domowych pupili. Lekarze, niosąc pomoc stworzeniom dużym i małym, kontynuują dziedzictwo Jamesa Herriotta, który niegdyś praktykował właśnie w tym miejscu.

Program pokaże codzienne życie kliniki weterynaryjnej w Yorkshire, gdzie niegdyś praktykował James Herriot, autor bestsellerowej książki „Wszystkie stworzenia duże i małe”, będącej podstawą dla filmu i serialu telewizyjnego. Właściciele placówki Julian Norton oraz były student Herriota Peter Wright wraz z załogą Skeldale Veterinary Centre codziennie pomagają istotom dwu- oraz czworonożnym. Kontynuując dziedzictwo Jamesa Herriota, wkładają swoje siły, wiedzę, zaangażowanie i serca, by pomóc zwierzętom bez względu na ich rozmiar, kształt, gatunek czy temperament.  

Każdy dzień w tym miejscu dostarcza wielu emocji i kolejnych przypadków, którymi zajmują się weterynarze. Bez względu na okoliczności muszą pomóc zwierzętom w walce z chorobami, jakie im się przydarzyły. Lekarze będą m.in. asystować przy porodzie z komplikacjami baranków, stwierdzą, czy samiec alpaki jest bezpłodny, a także pomogą mangalicy odzyskać apetyt. Weterynarze mają również na względzie emocje właścicieli schorowanych zwierząt, bo wiedzą, czym jest prawdziwe przywiązanie do pupili.

„Weterynarz z sercem” – premiery w czwartki od 9 marca o godz. 21:00 na kanale Nat Geo People.

Opisy odcinków:

Odcinek 1. „Weterynarz z sercem”, premiera w czwartek 9 marca o godz. 21:00
Doktor Julian Norton zostaje wezwany na farmę, do porodu małych baranków, przy którym pojawiły się komplikacje. Ma niewiele czasu, by pomóc owcy urodzić zdrowe potomstwo. Po powrocie do kliniki zajmuje się kotkiem, któremu trzecia powieka spuchła tak bardzo, że zasłoniła całe oko. Norton musi szybko działać, by kot nie stracił wzroku. Z kolei do Petera Wrighta zgłasza się zaniepokojony właściciel bulteriera, z którego pyska wydobywa się nieprzyjemny zapach. Weterynarz szuka przyczyny niezdrowego oddechu zwierzaka. Następnie wybiera się na farmę państwa Greenów, by usunąć rogi cielakom.

Odcinek 2. „Weterynarz z sercem”, premiera w czwartek 16 marca o godz. 21:00
Codziennością weterynarza praktykującego na prowincji są wezwania na farmy do chorych zwierząt. Jednak tym razem na doktora Nortona czeka dosyć osobliwy przypadek – musi stwierdzić, czy samiec alpaki jest bezpłodny. Tymczasem weterynarz Sarah szykuje się do operacji samicy berneńskiego psa pasterskiego, która już od 24 godzin próbuje urodzić szczenięta. Ich życie jest zagrożone, więc lekarka decyduje o cesarskim cięciu. Kolejnym przypadkiem, którym zajmie się dr Norton, będzie mangalica, czyli gatunek świni porośniętej wełną, której dolegliwością jest kompletny brak apetytu.  

Odcinek 3. „Weterynarz z sercem”, premiera w czwartek 23 marca o godz. 21:00
W wolnej chwili Peter Wright oprowadza dzieci po muzeum swojego mentora, Jamesa Herriotta. Tymczasem w klinice Julian przeprowadza operację wycięcia zainfekowanego jaskrą oka starej labradorce. Do placówki zgłasza się również hodowczyni kur, której jedna z pupilek ma kłopot z podgardlem. Kwoka będzie musiała przejść operację, by wyzdrowieć. Po powrocie z zajęć z dziećmi, Peter zajmuje się szczeniakiem, który najadł się w domu kabli. Czy małemu psu uda się uniknąć operacji?

Odcinek 4. „Weterynarz z sercem”, premiera w czwartek 30 marca o godz. 21:00
Peter zajmuje się parą niezwykle zżytych ze sobą „domowych” jagniąt, z których samiec musi zostać wykastrowany, ponieważ wysoki poziom testosteronu sprawia, że staje się agresywny. Do kliniki zgłasza się właścicielka królika, którego noga wykazuje oznaki schorzenia. Maluch będzie musiał przejść operację, aby móc znów swobodnie skakać. Następnie Peter jedzie na wizytę domową, podczas której musi podać szczepionkę ciężkiej, a zarazem niezwykle ruchliwej świni. W piątkowy wieczór Julian zostaje wezwany z powrotem do placówki na pilne badanie mopsa, który ma problemy z oddychaniem.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej