Strona główna Aktualności Kredyt samochodowy vs leasing – co wybrać?

Kredyt samochodowy vs leasing – co wybrać?

przez admin

Wiele osób rozważa zakup samochodu, który z reguły znacznie ułatwia funkcjonowanie. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy nie posiadamy wystarczającej sumy wolnej gotówki, którą moglibyśmy przeznaczyć na taki zakup. W tym momencie wyłaniają się przed nami dwie, najczęściej wybierane opcje wejścia w posiadanie samochodu – leasing oraz kredyt samochodowy. Zastanówmy się, która będzie dla nas bardziej odpowiednia.


Czym jest leasing?
Przed podjęciem decyzji, warto zapoznać się z wiedzą związaną z tematem. Na wstępie zadajmy sobie pytanie czym jest leasing? Leasing to przekazanie praw z jednej osoby na drugą, przy czy jedna ze stron zobowiązuje się opłacić leasingowany pojazd. Oznacza to, że właściciel pojazdu, przekazuje prawo do jego korzystania w określony sposób, przez pewien okres, w zamian z określone w umowie opłaty (raty leasingowe). Jeżeli chodzi o leasing samochodu, musimy zdawać sobie sprawę z obowiązkiem posiadania aktualnego AC. Leasing jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej. Nie wymaga od nas dużego kapitału oraz pozwala na zachowanie płynności finansowej. Dodatkowo leasingodawcy oczekują stałych, niezmiennych opłat oraz w razie potrzeby, dokonują naprawy pojazdu.
Kredyt samochodowy dla ludzi z historią
Kredyt samochodowy jest korzystną opcją dla osób planujących sprzedaż auta w przyszłości. Pozwala on bowiem na zmianę właściciela w trakcie spłacania kredytu. Dodatkowo w tym przypadku mamy możliwość zaprzestania spłaty na jakiś czas lub natychmiastową spłatę całego zobowiązania. Przy wyborze oferty odpowiedniej dla nas powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z wysokością wkładu własnego. Im wyższy wkład własny, tym niższe koszty kredytu. Równie istotną kwestią jest zadbanie o historię kredytową. W przypadku kredytu samochodowego musimy bowiem udowodnić bankowi, że raty będą spłacane regularnie. W tym celu powinniśmy zwrócić uwagę, aby przed złożeniem wniosku o kredyt, posiadać stałe zatrudnienie. Oprócz aktualnej stabilności, bank zwraca również uwagę na nasze poczynania w przeszłości. Dlatego istotne jest, abyśmy regularnie spłacali wszelkie poprzednie zobowiązania.
Przed wyborem kredytu samochodowego, polecamy również odwiedzić stronę polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-samochodowych
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej