Strona główna Aktualności Brwi a kształt twarzy

Brwi a kształt twarzy

przez admin
Czy zastanawiałaś się jaki kształt brwi pasuje do ciebie? Twarz okrągła, pociągła, owalna – dowiedz się jak powinnaś modelować łuki brwiowe.

Wszystkie bardzo lubimy najróżniejsze sztuczki i triki, które pomagają ukryć niedoskonałości twarzy i zaakcentować te partie, które uwielbiamy. Nowa fryzura czy inny niż zwykle makijaż potrafi diametralnie zmienić nasz wygląd, a co najważniejsze poprawić samopoczucie. Zapewne nie jeden raz przekonałaś się także o tym jak źle wyregulowane brwi mogą zmienić twoją twarz. Każdy model twarzy bowiem ma swoje ulubione kształty, które idealnie współgrają z typem urody.

Twarz okrągła

Jeśli chcesz odwrócić uwagę od pulchnych policzków i optycznie wydłużyć twarz, tradycyjnie modelowane łuki brwiowe na wysokości dwóch trzecich ich długości lekko kieruj ku górze. Nigdy zaś nie zaokrąglaj ich, gdyż uzyskasz zupełnie odwrotny efekt. Z drugiej strony, pamiętaj także o tym, aby „złamanie” nie było zbyt ostre . Jeśli przesadzisz z depilacją w tym strategicznym punkcie, jeszcze bardziej podkreślisz okrągły kształt twarzy.

Twarz podłużna

Dla twarzy podłużnej idealne będą brwi szerokie wymodelowane w łagodny łuk. Pozostaw je proste, zwracając uwagę na to, iż powinny lekko opadać ku dołowi. Unikaj brwi zaokrąglonych, które jeszcze bardziej podkreślą pociągłość twojej twarzy. Nie daj się namówić także na wysokie łuki brwiowe, gdyż dodatkowo podkreślić mogą one podłużny kształt twarzy.

Trójkąt

Charakterystyczne dla twarzy trójkątnej szerokie czoło optycznie zwęzisz, odpowiednio depilując brwi. Otóż przy końcach staraj się delikatnie unosić je ku górze. Unikaj natomiast regularnych i prostych kształtów.

Kwadrat

Twarzy kwadratowej należy nadać bardziej subtelne rysy, stąd też pozostaw szerokie, długie i lekko wygięte łuki, zwężające się od środka ku końcom. Brwi powinnaś ostro podkreślić na przykład z pomocą ciemniejszej kredki.

Serce

Aby twarz w kształcie serca nie straciła na kobiecości, powinnaś nadać im bardziej okrągłą formę. Tym samym odwrócisz uwagę od sercowatej linii włosów, które jest najbardziej charakterystyczną cechą takiego typu twarzy.

Twarz owalna

Dla szczęśliwych posiadaczek owalnego kształtu twarzy nie przewidziano zbyt wiele zabiegów. Wystarczy, że brwi na końcach wymodelujesz na cieńsze łuki. Przy zabiegach pamiętaj o tym, aby depilować jedynie dolną linię brwi. Jeśli będziesz regulować górne partie, pozostawisz dosyć widoczny i niezbyt ładny ślad po wyrwanych cebulkach, które z reguły są znacznie grubsze i mocniejsze.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej