Strona główna Aktualności Melisa – nie tylko na nerwy

Melisa – nie tylko na nerwy

przez admin

Do Świąt został miesiąc – dla większości z nas nadchodzące dni to mieszanka radosnego oczekiwania na spotkania z najbliższymi i kilka dni wypoczynku oraz nerwowych przygotowań. Gdy więcej jest tego drugiego warto sięgnąć po sprawdzony sposób, czyli napar z melisy, który ma więcej zastosowań niż tylko uspokajające.

Znana wszystkim melisa to ulubiona roślina nie tylko ludzi, ale także pszczół – melisa to po grecku pszczoła miodna.  Właśnie starożytni Grecy stosowali napar z tej rośliny na bóle głowy, a Paracelsus wykorzystywał w leczeniu astmy i nazywał „eliksirem życia”.

Nie tylko na nerwy

Głównym zastosowaniem naparu z melisy są stany niepokoju oraz problemy z zasypianiem.
Melisa ma swoim składzie sporo przeciwutleniaczy, więc poprawia ogólną kondycję organizmu. Kwas rozmarynowy obecny w tej roślinie ma oprócz działania uspokajającego także działanie regulujące ciśnienie tętnicze krwi. Napar z melisy można stosować także przy problemach gastrycznych – melisa łagodzi bowiem skurcze żołądka.

Napar z melisy najlepiej przygotować zalewając dwie łyżeczki rozdrobionego ziela lub świeżych liści melisy szklanką wrżatku – parzyć pod przykryciem około 15 minut. Odcedzić.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej