Strona główna Aktualności Wszystko, co powinnaś wiedzieć o srebrnych pierścionkach

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o srebrnych pierścionkach

przez admin

Kobiety kochają biżuterię – to sprawa oczywista. Każda lubi mieć jej dużo po to, aby przed wielkim wyjściem bez problemu dopasować ją do swojego stroju. Podobnie jest z tą zakładaną na co dzień, do pracy czy na popołudniową kawę z przyjaciółką – im więcej w szkatułce tym lepiej. Szczególnie dużą popularnością cieszy się ta wykonana ze srebra, która jest łatwo dostępna, atrakcyjna cenowo i przede wszystkim bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każda z pań ma szansę znaleźć pośród niej coś idealnego dla siebie.

Rodzajem biżuterii, po którą kobiety sięgają najchętniej, są srebrne pierścionki, które w dyskretny, ale bardzo skuteczny sposób ozdabiają dłonie. Ze względu na to, że są one najczęściej kupowanym rodzajem biżuterii, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru.
Szczere srebro
 
Srebrne pierścionki to tradycja sama w sobie. Nosiły je nasze babcie, mamy, nosimy je my i zapewne sięgną po nie także nasze córki. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem srebro to kruszec, który tak naprawdę nigdy nie wychodzi z mody. I choć każdego roku producenci biżuterii wprowadzają na rynek nowe propozycje, to jednak srebro nadal pozostaje ich głównym „składnikiem”. Właśnie owo zróżnicowanie ofert powoduje, że do naszych zakupów zakrada się niemały chaos.
O ile dawniej rozpoznanie prawdziwego srebra nie stanowiło większego problemu, o tyle w obecnych czasach może być nie lada wyzwaniem. A wszystko za sprawą pojawiających się (i trzeba przyznać, że łudząco podobnych, naprawdę dobrych…) jego imitacji. Bardzo często dokonując zakupu w niesprawdzonym sklepie, na przykład w Internecie, możemy zamiast srebrnego pierścionka, otrzymać jego „zamiennik” wykonany z różnych metali, które z srebrem mają niewiele wspólnego, o czym najprawdopodobniej przekonamy się po pewnym czasie noszenia.
O tym warto pamiętać
 
Dla wyjaśnienia warto przypomnieć, że ozdoby wykonane z prawdziwego srebra powinny mieć zaznaczoną tzw. próbę, czyli posiadać symbol 925. Choć najwyższa wartość srebra oznaczona jest symbolem 999, to jednak tego rodzaju stopu nie wykorzystuje się do produkcji biżuterii ze względu na zbyt dużą plastyczność i małą odporność na zniszczenia. Zanim więc zdecydujemy się na zakup wybranego pierścionka srebrnego, upewnijmy się, że posiada on właściwe oznaczenie.
Kolejny czynnik, który należy uwzględnić w swoich wyborach to miejsce zakupu. Jeśli decydujemy się na skorzystanie z oferty znanych salonów jubilerskich, które swoją działalność prowadzą od lat, jak na przykład W.KRUK, możemy być pewni, że wszystkie ozdoby w nich zakupione, zostały wykonane z najwyższej jakości kruszcu. Bez względu na to, jaki rodzaj srebrnego pierścionka wybierzemy – czy będzie on prosty w swojej formie, czy też będzie ozdobiony cyrkonami lub innymi kamieniami – z całą pewnością będziemy się nim mogły cieszyć przez długi czas.
Aby srebrne pierścionki, podobnie jak i inna biżuteria wykonana z tego szlachetnego metalu, mogły ozdabiać nasze dłonie swoim blaskiem przez długie lata, nie możemy zapominać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Jest ona szczególnie ważna ze względu na naturalną miękkość stopu. Do regularnego czyszczenia zawsze używajmy miękkiej szmatki. Dokładnie wypolerujemy nią pierścionki.
Starajmy się je także przechowywać w suchych miejscach, ponieważ srebro w kontakcie z wilgocią ciemnieje, tracąc swój naturalny blask. Pamiętajmy, że ten kruszec nie lubi kontaktu z substancjami zawartymi w kosmetykach, lakierach i perfumach, zatem starajmy się jak najbardziej ograniczyć ich kontakt z naszymi srebrnymi pierścionkami. Nasza biżuteria całą pewnością odwdzięczy się nam, pięknie ozdabiając nasze dłonie przez długi czas.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej