Strona główna UrodaPielęgnacja twarzy i ciała Jak walczyć z pajączkami i żylakami?

Jak walczyć z pajączkami i żylakami?

przez admin

Jeśli często odczuwasz zmęczenie i ciężkość nóg, nie lekceważ tych objawów. Mogą one świadczyć o tendencji do powstawania żylnych pajączków.

Kiedy widzisz pierwsze pajączki żylne, z pewnością ogarnia cię przerażenie. Niepozorne bóle nóg przeistaczają się w popękane zdradliwie naczynka, aby w końcu powstały z nich nieestetyczne żylaki, będące zmorą wielu kobiet. Tak wygląda historia niejednej z nas. Dowiedz się jak rozpocząć walkę z chorobą żył.

Skąd biorą się pajączki?

Niestety główną przyczyną powstawania widocznych sieci żylnych na powierzchni nóg są geny. Jeśli w twojej rodzinie kobiety ubolewały już nad pogrubionymi partiami żył, istnieje dużo prawdopodobieństwo, że i ty jesteś narażona na powstanie podobnych zmian chorobowych. Jak rozpoznać zatem nadchodzące objawy żylaków? Początki pajączków zwiastuje tzw. refluks czyli cofanie się krwi, na skutek którego pojawia się zastój żylny oraz wzrost ciśnienia w naczyniach. W konsekwencji niedotlenienia ścianki żył ulegają osłabieniom, a następnie odkształceniom, które przeistaczają się w twory nieładnie zwane żylakami.

Zapobiegaj!

Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby ustrzec się przed nieprzyjemną przypadłością jaką są żylaki. Przede wszystkim zadbaj o kondycję fizyczną. Krążenie w żyłach pobudzają długie spacery, jazda na rowerze czy pływanie, natomiast sprzymierzeńcem żylaków jest siedzący tryb życia. Na kondycję naszych nóg niedobrze wpływa także wysoka temperatura. Jeśli chcesz zatem cieszyć się pięknym wyglądem nóg, unikaj gorących kąpieli, sauny czy opalania zarówno na słońcu, jak i w solarium. Świetnie zadziała natomiast letni bądź zimny prysznic połączony z masażem.
Specjaliści odradzają także stosowanie leków hormonalnych, które podobno w sposób znaczący przyczyniają się do powstawania niepożądanych pajączków. Podobny wpływ na zdrowie naszych nóg ma alkohol oraz nikotyna, które przyspieszają niszczenie ścian naczyń krwionośnych. Ponieważ wysokie obcasy zmuszają nasze łydki do dodatkowej pracy, powinnaś wystrzegać się także wysokich szpilek.

Operacja czy laser?

Co robić kiedy nieestetyczne wzory na nogach już powstały? Usunięcie żylaków jest możliwe dzięki specjalistycznym zabiegom laserowym lub mikroskleroterapii, która gwarantuje bezoperacyjne potraktowanie wroga. Sam proces polega na wstrzyknięciu do wnętrza żyły specjalnego środka powodującego zamknięcie naczynia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a co najważniejsze całkowicie bezpieczny – nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Do innych zabiegów zdecydowanie bardziej inwazyjnych zaliczyć możemy między innymi metody polegające na usunięciu żylaka przez specjalną sondę zamrażającą lub usuwanie całych niewydolnych pni żylnych.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej