Strona główna Aktualności Gadżety kobiety: jak wybrać powerbank?

Gadżety kobiety: jak wybrać powerbank?

przez admin
Coraz więcej osób posiada gadżety elektroniczne, które ze względu na mnogość oferowanych funkcji i możliwości technicznych szybko się wyładowują – w kłopotliwej sytuacji, kiedy pilnie potrzebujemy skorzystać ze smartfona, ale jego bateria jest na wyczerpaniu z pomocą przyjdzie nam powerbank. Co to jest i jak wybrać ten odpowiedni dla nas?
Powerbank to dodatkowe źródło energii w przypadku, gdy nie możemy skorzystać z innego źródła prądu. W urządzeniu znajduje się bateria litowo-jonowa lub litowo-polimerowa. Dzięki kompaktowej konstrukcji powerbanki zazwyczaj mieszczą się w kieszeni lub torebce, dzięki czemu można z nich korzystać praktycznie w każdym miejscu. Przyda się 
Planując zakup takiego urządzenia powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się, w jakich okolicznościach będziemy go używać. Duże znaczenie ma, czy będziemy go nosić codziennie, aby tylko nieco podładować telefon lub tablet, czy też zabieramy go w podróż, gdzie możemy przez kilka dni nie mieć dostępu do prądu. Ważne jest również, jakie sprzęty zamierzamy ładować za pomocą PowerBanku. W przypadku tabletu korzystniejszy będzie zakup produktu o natężeniu 2A, przy mniejszych urządzeniach natomiast wystarczy 1A. Należy również zastanowić się, czy sprzęt będzie narażony na niesprzyjające warunki atmosferyczne lub mechaniczne uszkodzenia. Będzie to miało kluczowe znaczenie dla wyboru obudowy.
Jednym z kluczowych kryteriów wyboru powerbanku jest pojemność urządzenia mierzona w „mahach”, czyli miliamperpgodzinach. Pojemności powerbanków wahają się od 2000 mAh do wartości nawet dziesięciokrotnie większej. Jeśli zamierzamy używać urządzenia jedynie do zasilenia np. telefonu na kilkadziesiąt minut, wystarczy minimalna pojemność. Gdy natomiast znaczenie dla nas ma całkowite naładowanie urządzenia warto poważnie rozważyć znacznie większe pojemności.
Trzeba pamiętać, że powerbanki mają straty energii, co oznacza, że podanej przez producenta pojemności nie da się w prosty sposób przeliczyć na liczbę możliwych naładowań. Przykładowo, posiadanie smartfonu z baterią o pojemności 2200 mAh i powerbanku o takiej samej pojemności wcale nie oznacza, że uda nam się całkowicie naładować telefon. Straty pojemności zależą w dużej mierze od jakości urządzenia. Tanie powerbanki o dużej pojemności zwykle posiadają straty rzędu nawet 50-60%. Przy urządzeniach od sprawdzonych producentów wartości te wynoszą najczęściej około 10-15%.
Duża pojemność powerbanku oznacza nie tylko możliwość kilkukrotnego ładowania elektronicznych gadżetów. Parametr ten wpływa również znacząco na wagę i rozmiar urządzenia. Warto o tym pamiętać zwłaszcza przy zakupie produktów mających towarzyszyć nam podczas podróży. Jest to istotne sczególnie przy długich, pieszych wędrówkach lub pakowaniu bagażu podręcznego, gdy każdy gram ma znaczenie.
Inną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są możliwości korzystania z produktu. Warto wybrać urządzenia, które posiadają najbardziej popularne na świecie złącza microUSB i USB – pozwoli to na korzystanie z PowerBanku bez konieczności sięgania po adapter. Znaczenie ma również liczba portów. Kupując PowerBank o większej pojemności warto zdecydować się na taki, który posiada dwa złącza USB. 
Ważne jest, aby wybrany produkt posiadał zabezpieczenie przed zwarciem, przeładowaniem, przegrzaniem, a także zbyt wysokim lub niskim napięciem. Tego typu mechanizmów zazwyczaj brakuje w tanich, niskiej jakości PowerBankach. Może to nie tylko znacząco skrócić ich żywotność, lecz także negatywnie wpłynąć na działanie ładowanych urządzeń.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej