Strona główna Aktualności Urządzamy salon fryzjerski – krok po kroku

Urządzamy salon fryzjerski – krok po kroku

przez admin
Niegdyś zakład fryzjerski funkcjonował jako miejsce, do którego przychodziło się wyłącznie celem zakupu konkretnej usługi. Dziś natomiast jest przestrzenią, od której wymaga się  już nie tylko praktycznych zastosowań. Duże znaczenie mają bowiem również wizualne aspekty miejsca, a tym samym cechy, które tworzą jego atmosferę oraz nadają mu określonego charakteru. Odpowiednie zaaranżowanie takiego pomieszczenia może być zatem niemałym wyzwaniem. Jak bowiem stworzyć przestrzeń, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale i efektowna?
Podział na strefy
Umiejętny podział lokalu na strefy o konkretnym przeznaczeniu, to niewątpliwie coś, od czego trzeba zacząć urządzanie fryzjerskiego wnętrza. Pod uwagę wziąć należy przede wszystkim wielkość lokalu, rozmieszczenie gniazdek oraz miejsca dopływu wody. ,,Analiza” przestrzeni pod kątem wymienionych aspektów, pozwoli logicznie rozmieścić poszczególne obiekty, niezbędne do funkcjonowania salonu. Mając gotowy plan, możemy przystąpić do aranżacji poszczególnych stref.
Poczekalnia
To bez wątpienia jedna z ważniejszych części salonu – to tam klienci oczekują na swoją kolej. Nigdy nie wiadomo, ile może wynieść czas takiego oczekiwania. Aby więc umilić klientowi chwile, w których wyczekuje swojej kolejki, warto zatroszczyć się o jego komfort. W poczekalni nie może więc zabraknąć wygodnych foteli lub sof, stolika, a także gazetnika – lektura ciekawej prasy, szczególnie tematycznej, z pewnością zajmie znużonego klienta.
Recepcja
To kolejne istotne miejsce w każdym salonie. Tu bowiem odbywa się pierwszy kontakt z klientem. Strefa recepcyjna powinna być miejscem widocznym, a także dobrze zorganizowanym. Nie wolno zapomnieć szczególnie o miejscu na komputer, dokumenty oraz kasę fiskalną.
Strefa mycia
Ta część powinna uwzględniać profesjonalne myjnie fryzjerskie, które będą cechować się nie tylko wygodą, ale i elegancją. W niewielkich wnętrzach najlepiej wykorzystać myjnię wolnostojącą, z dodatkowo dołączonym fotelem. W większych zaś pomieszczeniach, w strefie mycia znaleźć mogą się specjalne fotele z opcją masażu (jeśli oczywiście pozwala nam na to budżet).
Stanowiska fryzjerskie
Wygodne fotele, konsolety fryzjerskie, szafki czy pomocniki, to niezbędne elementy wyposażenia strefy, w której wykonywane będą usługi. Najlepiej dostosować je do wielkości salonu. Warto zwrócić uwagę na przykład na rodzaj konsolet – wyspowe sprawdzą się w większym salonie, zaś w miejscu o mniejszej powierzchni, powinniśmy raczej zdecydować się na przytwierdzenie ich do ściany. Należy pamiętać także, że stanowiska fryzjerskie nie powinny znajdować się zbyt blisko siebie. 
Stylistyka wnętrza
Najpopularniejsze style stosowane w salonach, to m. in. glamour, rustykalny, industrialny czy tzw. modern. Nie musimy jednak zamykać się w obrębie określonego stylu – mile widziane będą eksperymenty, które stworzą niepowtarzalny charakter wnętrza. Ważne, by elementy wyposażenia współgrały ze sobą, będąc jednocześnie funkcjonalnymi i nowoczesnymi. (źródło: http://lapuella.pl/pl/c/Meble-Fryzjerskie/121)
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej