Strona główna Aktualności Urządzamy aneks kuchenny

Urządzamy aneks kuchenny

przez admin


Mieszkania wyposażone w aneks kuchenny są coraz bardziej popularne. Polacy zaczynają doceniać kuchnię otwartą na salon, która sprawia, że podczas rodzinnych spotkań nie trzeba już opuszczać gości, żeby sprawdzić czy danie główne jest gotowe. Aneks kuchenny trzeba jednak dobrze urządzić, żeby spełniał swoją funkcję. Przekonajmy się zatem, co jest najważniejsze podczas aranżacji tego pomieszczenia.
Odprowadzenie zapachów
Pierwszą myślą jaka przychodzi do głowy, kiedy mówimy o aneksach kuchennych, jest problem osiadania kuchennych zapachów na meblach, firankach i ubraniach. Kiedy dysponujemy zamkniętą kuchnią, zlokalizowaną w osobnym pomieszczeniu, nie musimy się martwić o kwestie związane z nieprzyjemnymi kuchennymi wyziewami. Na szczęście producenci nowoczesnych okapów kuchennych wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, projektując znakomite urządzenia o dużej mocy, które świetnie pochłaniają wszelkie niepożądane zapachy. Inwestycja w wysokiej jakości okap kuchenny wyposażony w profesjonalne filtry węglowe to około 3 tysięcy złotych, jednak warto go mieć, ponieważ są to urządzenia o dużej wydajności i cichej pracy. Jeśli jesteśmy właścicielami mieszkania posiadającego aneks kuchenny, ważne jest również sprawdzenie drożności przewodów wentylacyjnych. Jeśli zadbamy o te elementy, kuchenne zapachy nie będą już naszym problemem.
Meble na wymiar
Osobną kwestią pozostaje sprawa umeblowania aneksu kuchennego. Zazwyczaj nie dysponujemy dużą ilością przestrzeni, konieczne jest więc zdecydowanie się na zamówienie mebli „uszytych na miarę” naszych potrzeb. Kuchenne szafki na wymiar zapewnią nam maksymalne zagospodarowanie dostępnego miejsca. Ważne, żeby były głębokie, wtedy na pewno zmieścimy wszystkie naczynia, garnki i akcesoria kuchenne. Zainwestujmy także w tzw. relingi, czyli system chromowanych drążków montowanych na ścianie, na których zawiesimy chochelki, durszlak czy świeże zioła w ozdobnych uchwytach. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalne wykorzystanie przestrzeni w aneksie kuchennym. Pamiętajmy o wykonaniu szerokiego blatu roboczego, na którym będziemy lepić pierogi czy przygotowywać śniadania dla całej rodziny. Aneks kuchenny musi być przecież praktyczny i funkcjonalny.
Wydzielenie przestrzeni
Projektując aneks warto umiejętnie oddzielić strefę kuchenną od salonu. W tym celu zastosujmy odmienny sposób wykończenia podłogi – w pokoju połóżmy panele lub deski, a w części kuchennej terakotę. Strefy możemy również oddzielić przy pomocy wysokiego blatu z krzesłami barowymi. „Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie systemu drzwi przesuwnych, które zamontowane na dyskretnych szynach na suficie, będą oddzielały w razie potrzeby aneks od strefy dziennej” (cytat: http://www.kuchniewarszawa.com.pl/). Miłośnicy niebanalnych rozwiązań często decydują się na wykonanie ścianki z pustaków szklanych, tzw. luksferów. Są one praktyczne, wyglądają estetycznie i łatwo można utrzymać je w czystości – wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej