Strona główna Aktualności Kąpiel czy szybki prysznic?

Kąpiel czy szybki prysznic?

przez admin
W czasie urządzania wymarzonej łazienki we własnym mieszkaniu zawsze stajemy przed pytaniem: wanna czy prysznic? Co wybrać? Oszczędność miejsca i wody za sprawą kabiny prysznicowej czy komfort i funkcjonalność wanny?

Czy istnieje idealne rozwiązanie?
Najlepiej byłoby mieć miejsce dla obu. Nie każda łazienka jest jednak tak pokaźnych rozmiarów, aby pomieścić i wannę i prysznic, dlatego warto zastanowić się które rozwiązanie bardziej odpowiada nam i naszym domownikom. Po pierwsze: czy lubimy długie kąpiele z pianą czy jednak szybkie orzeźwiające prysznice? Niektórzy nie wyobrażają sobie wieczoru bez ciepłej, odprężającej kąpieli. Dla takich osób bez wątpienia najlepszą opcją będzie duża i wygodna wanna. Zwłaszcza, że dzisiejszy rynek kusi propozycjami jacuzzi czy też wanien z hydromasażem. Dla mniej wymagających, ceniących sobie prostotę, szybkość i swobodę użytkowania pozostaje kabina prysznicowa. Tutaj też jest wiele innowacyjnych możliwości i udogodnień. Należy jednak wziąć pod uwagę, że kabinę zdecydowanie trudniej utrzymać w czystości w porównaniu z klasyczną wanną. Zwłaszcza jeśli chodzi o precyzyjne usunięcie zabrudzeń i kamienia z jej drzwiczek i zakamarków prowadnic. 
Decydując się na kabinę trzeba wybrać jeszcze odpowiedni panel prysznicowy. Istnieje wiele nowoczesnych modeli np. ze światłami LED, które reagują na temperaturę wody. Niektóre posiadają też specjalny, kaskadowy wypływ wody. Może okazać się on idealny zwłaszcza w momencie, gdy chcemy wziąć prysznic bez zamiaru mycia głowy (źródło: http://pgi.com.pl/).

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na jedno i drugie, można zdecydować się na kabinę prysznicową z głębszym brodzikiem i wstawić do niego dodatkowo specjalne krzesełko, które umożliwi nam mycie na siedząco. Jeżeli zależy nam równocześnie na możliwości wzięcia szybkiego prysznica, to być może warto zastanowić się na przykład nad wanną z zasłoną prysznicową. Zarówno wanna, jak i kabina mają swoje wady i zalety. Wszystko jednak zależy od naszych indywidualnych oczekiwań, a przede wszystkim od możliwości architektonicznych naszej łazienki.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej