Strona główna Aktualności Urządzamy piwniczkę z winami! Dowiedz się jak stworzyć to wyjątkowe pomieszczenie w swoim domu!

Urządzamy piwniczkę z winami! Dowiedz się jak stworzyć to wyjątkowe pomieszczenie w swoim domu!

przez admin
Dla miłośników win piwniczka pełna tych trunków stanowi spełnienie marzeń. Przenieśmy ten pomysł ze sfery rozmyśleń do rzeczywistości. Budowa małej piwniczki na wina nie jest już drogim luksusem rujnującym kieszeń. Obecnie przeznaczając część domowego budżetu możemy stworzyć piękne miejsce, w którym wina będą dojrzewać i starzeć się na naszych oczach. Koniec z kupowaniem dojrzałych trunków w sklepach.
Zadbaj o idealne warunki
Każdy amator wina wie jak właściwe starzenie wina nadaje mu niesamowitych walorów aromatycznych i smakowych. Otworzenie butelki trunku, który leżakował w naszej piwnicy dodatkowo dodaje satysfakcji. Warto podkreślić, że aranżacja, a także późniejsze prowadzenie takiego miejsca nie jest wybitnie skomplikowane. Wystarczy włożyć w to odrobinę serca i zaangażowania, a przestrzegając poniższych rad uzyskamy idealną miejscówkę dla naszych trunków. Włożoną pracę wynagrodzą nam długo leżakujące trunki, których smak i zapach zachwyci każdego. Już na wstępie warto podkreślić, że wino jest alkoholem bardzo delikatnym, który wymaga stworzenia spokojnych warunków do starzenia się. Nagły wzrost temperatury lub wilgoci nie wpływa pozytywnie na ten proces. Negatywny wpływ mają też wszelkie wibracje i duży dopływ światła. Dla wielu może być zaskoczeniem, że na smak wina wpływ mają też obce zapachy. Dlatego decydując się na piwniczkę z winami nie możemy w ich pobliżu składować przedmiotów o mało atrakcyjnym zapachu.
A co gdy nie mamy piwnicy?
Plany o stworzeniu piwniczki z winami najlepiej snuć już na etapie budowy domu. W takim momencie najłatwiej jest wygospodarować dla niej miejsce. Niestety niewielu będzie miało taką możliwość, dlatego o piwniczce możemy pomyśleć też w trakcie generalnego remontu. Stworzenie jednak otworu w podłodze w jednym z pomieszczeń nie jest możliwe w bloku. Czy to oznacza kres marzeń o leżakujących winach? Nie, w blokach idealnym miejsce do przechowywania butelek będą szafy chłodnicze, który możemy dopasować do każdego pomieszczenia w naszym mieszkaniu. Takie urządzenie posiada odpowiednie filtry wilgoci, a także system chłodzenia ważny dla prawidłowego składowania. Posiadacze mieszkań dwu piętrowych mogą pokusić się o zagospodarowanie przestrzeni pod schodami. Dla osób, którym nie zależy na wieloletnim przechowywaniu wystarczy regał ustawiony w zacienionym miejscu.
Słów kilka o wyposażeniu
Wyposażenie piwniczki jest banalnie proste, wystarczą półki lub stabilne regały. Najważniejsze, by butelki nie przesuwały się po regale, gdyż każdy wstrząs destabilizuje proces starzenia się wina. Istotnym elementem w każdej piwniczce jest też zestaw do degustacji win, który pozwoli nam skosztować trunków. Przydadzą się do tego kryształowe kieliszki , dekanter i korkociąg. Rozkoszowanie się smakiem wina w takim pomieszczenie to nie lada gratka nie tylko dla właściciela, ale też odwiedzających go gości.
Alejakobiet.pl  

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej