Strona główna Aktualności Najpopularniejsi polscy aktorzy lat 80.

Najpopularniejsi polscy aktorzy lat 80.

przez admin

W latach 80. nie brakowało w polskich filmach aktorów zdolnych i charakterystycznych. Młode wówczas pokolenie przebojem wdarło się na ekrany i wyjątkowymi kreacjami na stałe zapisało się w sercach polskich widzów. Którzy polscy aktorzy byli najpopularniejsi w latach 80.? Jak radzą sobie dziś w świecie, gdzie show biznesem sterują plotka i skandal?

Lata 80. mają swoją specyfikę. Wiele osób nostalgicznie wraca wspomnieniami do tamtych czasów, które choć ciężkie, miały wyjątkowy urok. Dziś przypomnimy sobie najpopularniejszych aktorów tamtych lat – czasów, kiedy to celebrycki świat plotek i skandali nie był tak obecny. Zobaczmy, którzy polscy aktorzy w latach 80. cieszyli się największą sławą.

Dorota Kamińska
W latach 80. na widok Doroty Kamińskiej wzdychał każdy mężczyzna. Aktorka ta była uosobieniem kobiecego piękna, prawdziwą seksbombą tamtych czasów. Na dużym ekranie zadebiutowała w głośnych „Barwach ochronnych” Krzysztofa Zanussiego. Później widzowie mogli ją widzieć m.in. w popularnych serialach („Dom”, „07, zgłoś się”) i wyjątkowo przebojowych produkcjach – „Och Karol”  czy „Karate po polsku”. W ostatnich dwudziestu latach oprócz na ekranie, Kamińska pojawiała się w teatrze, radiu i telewizji. Ostatnią jej większą rolą była matka Tani w filmie „Pręgi”. Piękność lat 80. nieco zniknęła z celebryckiego świata. Plotek na jej temat nie pojawia się obecnie zbyt wiele.
Jerzy Stuhr
Jerzy Stuhr to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów. W latach 80. Widzowie mogli go oglądać zarówno w ambitnych produkcjach („Przypadek”), jak i w komediach, które dziś uznawane są za kultowe („Seksmisja”, „Kingsajz”). Blask jego aktorskiego talentu nie przygasł po latach. Nadal znajduje się on w elicie aktorów znad Wisły. W ostatnich latach oprócz grania w filmach i teatrze, Jerzy Stuhr zajął się również reżyserką. W mediach głośno było również o zmaganiach aktorach z nowotworem. Na szczęście, trudna walka okazała się zwycięska dla Jerzego Stuhra.
Katarzyna Figura
Inną pięknością lat 80., która doprowadzała mężczyzn do szału, była oczywiście Katarzyna Figura. Pojawiała się ona wówczas w licznych produkcjach i jej popularność diametralnie wzrosła. Wśród filmów, w których wówczas zagrała, w pamięci widzów najmocniej zapisał się chyba wspomniany „Kingsajz”, gdzie Figura uraczyła nas niezapomnianym widokiem swojego nagiego ciała. W późniejszym czasie aktorka pojawiała się w różnych filmach. Niektóre z nich trudno nazwać udanymi i godnymi polecenia. Jednak Katarzyna Figura dobrze odnalazła się w świecie celebrytów. Choć na jej temat pojawia się sporo plotek, potrafi ona dobrze chronić swoje życie prywatne.

Bogusław Linda
W latach 80. rozbłysła gwiazda Bogusława Lindy. Młody wówczas aktor zachwycił krytykę główną rolą w filmie Krzysztofa Kieślowskiego „Przypadek”. Jednak prawdziwy szczyt popularności Linda uzyskał dekadę później. Takie filmy jak „Psy”, „Tato” czy „Sara” ugruntowały jego wizerunek największego polskiego twardziela w kinie. Dziś na ekranie pojawia się sporadycznie. Podobnie zresztą jak plotki na jego temat. Więcej uwagi poświęcił teatrowi.

Grażyna Szapołowska
Lata 80. to również wielka sława Grażyny Szapołowskiej. Liczba filmów, w których wówczas zagrała jest naprawdę imponująca. Wśród nich z pewnością należy wymienić „Magnata”, „Krótki film o miłości” oraz „Wielkiego Szu”. Dziś aktorka sporadycznie pojawia się na ekranie. Plotek na jej temat zaczęło pojawiać się więcej, gdy zdecydowała się wziąć udział w takich programach jak „Jak oni śpiewają?” oraz „Bitwa na głosy” (więcej można sprawdzić na: http://www.pudelek.pl).
W. Chentkiewicz

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej