Strona główna Aktualności Co stosować, gdy oczy pieką, swędzą i bolą?

Co stosować, gdy oczy pieką, swędzą i bolą?

przez admin

Jak się czują Twoje oczy? Odczuwasz pieczenie, kłucie, a może dokucza ci suchość oka lub nadmierne łzawienie? Nawet jeśli masz do czynienia tylko z jednym z tych objawów, oznacza to, że z twoimi oczami dzieje się coś niedobrego. Mogą być zmęczone, cierpisz na zespół suchego oka lub nawet jesteś alergikiem i tak reagujesz na kurz lub wiosenne pylenie roślin. Jak sobie z tym poradzić?

Zespół suchego oka
Ta dolegliwość może mieć wiele przyczyn. Zwykle pojawia się, gdy pracujemy w zamkniętych, klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, przed monitorem komputera, często mocno wytężając wzrok. Zespół suchego oka objawia się długotrwałym uczuciem suchości, nawet mimo wielokrotnego mrugania, pieczeniem, kłuciem pod powieką oraz wbrew pozorom nawet nadmiernym łzawieniem. Wtedy jednak łzy nie zatrzymują się odpowiednio na powierzchni oka. Zespół suchego oka pojawia się również jako skutek uboczny stosowania niektórych leków np. pigułek antykoncepcyjnych, a także towarzyszy innym chorobom związanym z zaburzeniami hormonalnymi, jak cukrzyca lub niedoczynność tarczycy. Jeśli dotykają cię te objawy, zarówno w lecie, jak i zimie, przeważnie podczas pracy przy komputerze lub innej wymagającej wytężania wzroku, prawdopodobnie cierpisz na zespół suchego oka. Najlepszym sposobem na pomoc oczom jest zastosowanie kropli nawilżających, np. OPTIVE dostępne w wielu aptekach internetowych (np. Apteka Melissa). Krople dostosowane są do postaci dolegliwości, i tak preparat Optive działa w łagodnej jej postaci, nawilżając powierzchnię oka i łagodząc objawy uszkodzenia komórek. Z kolei Optive Fusion zawiera technologię HA plus CMC, która zapewnia długotrwałą ochronę i nawilżenie dla umiarkowanej postaci zespołu suchego oka. Z najcięższą radzi sobie natomiast Optive Plus, który również chroni naturalne łzy oraz wzmacnia warstwę lipidową oka.

Alergiczne zapalenie spojówek
Niestety zwykłe krople nawilżające nie mają zastosowania przy dolegliwości spowodowanej alergią. Jeśli twoje oczy reagują zapaleniem spojówek na różne alergeny, wtedy należy zastosować konkretny lek. Uczulić może wszystko, lecz najczęściej alergików dotykają pyłki roślin wiatropylnych, sierść zwierząt, a także kurz, roztocza, pleśnie i wiele innych. By pozbyć się nieprzyjemnych objawów, jak pieczenie, swędzenie, łzawienie i obrzęk powiek można zastosować krople nawilżające w celu wypłukania alergenów z powierzchni oka. Jednocześnie należy wkroplić do oczu lek o działaniu przeciwalergicznym, np. Polcrom. To dostępny bez recepty lek do stosowania przy alergicznym zapaleniu spojówek oraz rogówki. Zawiera ona substancję czynną kromoglikan sodowy, mającą działanie hamującą odczyny alergiczne. 
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej