Strona główna Aktualności Skórki przy paznokciach, jak się ich bezpiecznie pozbyć.

Skórki przy paznokciach, jak się ich bezpiecznie pozbyć.

przez admin

Do niedawna perfekcyjny manicure był jednoznaczny z pozbyciem się skórek – ich wycinanie było niejako obowiązkiem. Ale moda jak to ma w zwyczaju nie jest niezmienna i metamorfozie uległo podejście do tej części naszych paznokci. jest to, że muszą być zadbane – żadnego zadzierania (a głównym tego powodem było właśnie nieidealne wycinanie i używanie wszelakich detergentów), problemów z suchością (najczęściej jest to równoznaczne z suchą skórą rąk), czy warstwą delikatnie odstającą od płytki. Ale osiągnięcie ideału nie jest łatwe i kosztuje kobiety trochę poświęconego im czasu i przede wszystkim troski.

 
Odsuwanie skórek
Popularnym rozwiązaniem jest obecnie odsuwanie skórek. Niezbędny jest wtedy specjalny patyczek, który sprawia, że zabieg jest przeprowadzany w możliwie najbardziej delikatny sposób. Oczywiście ważne jest, żeby cały zabieg przeprowadzać delikatnie tak, żeby nie doszło do żadnych uszkodzeń mechanicznych, ale jest to zdecydowanie łatwiejsze i mniej szkodliwe dla skórek i paznokci, niż traktowanie ich obcinaczem. Istotne jest również to, żeby wcześniej nałożyć na skórki preparat do usuwania skórek (najczęściej trzeba go wmasować) i dopiero wtedy rozpocząć cały proces.
Dla kogo najlepszym rozwiązaniem będą olejki do skórek, oliwki do paznokci?
Jeśli Twoim problemem są nienawilżone, skłonne do zadzierania się skórki, to na pewno olejek jest dobrym pomysłem. Najlepszym sposobem na polepszenie kondycji tej części paznokcia jest oliwka do paznokci i olejek do skórek np http://goldenrose.pl/produkty/paznokcie/odzywki-do-paznokci/cuticle-remover-gel-preparat-do-usuwania-skorek-golden-rose-254.html. Produkty są tłuste, dlatego najlepiej jest nakładać te kosmetyki na skórę dłoni i stóp wieczorem, przed pójściem spać. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że dzięki temu znacznie dłużej przetrzymujemy oliwkę lub olejek – lepiej się ona wchłonie a co za tym idzie lepiej zadziała. A dodatkowo nie będziemy wszędzie zostawiać po sobie tłustych odcisków dłoni. Dzięki nacieraniu osiągamy lepsze nawilżenie i przede wszystkim jaśniejszy kolor, a olejkowi zawdzięczamy ogólne wzmocnienie oraz odżywienie płytki i stosunkowo szybki (zauważalny) efekt. Dużą zaletą tych kosmetyków jest tworzenie ochronnej warstwy, która znacznie poprawia wygląd – pazurki są dzięki temu bardziej błyszczące, gładkie i bardziej napięte, a to chyba wystarczająca ilość zalet przy podejmowaniu decyzji dotyczącej tego, czy warto wypróbować oliwki.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej