Strona główna Aktualności Kobiece kierunki w Szkole Policealnej

Kobiece kierunki w Szkole Policealnej

przez admin
Spotkałyście się z określeniem, że dany zawód jest „typowo męski” lub „przeznaczony dla kobiet”? Nie bez powodu istnieje taki podział i nie chodzi tutaj o dyskryminację! Kobiety mają inne predyspozycje niż mężczyźni, które idealnie pasują do pewnych zawodów. Sprawdźcie do jakich!
Mit odnośnie niskiej jakości nauki w Szkole Policealnej jest już dawno obalony. Wiedzą to nawet maturzyści, którzy nie zapisują się masowo na studia, lecz wybierają kierunki, które zapewnią im dobrą pracę. Takich kierunków z pewnością nie brakuje, jednak zdecydowana większość nadal jest dedykowana paniom. 
Fot. Aby zostać kosmetyczką wybierz kierunek Technik Usług Kosmetycznych w Szkole Policealnej.

Łącz przyjemność z pracą
W grupie przyszłych asystentek stomatologicznych, kosmetyczek lub higienistek stomatologicznych rzadko spotyka się panów. Kobieca ręka jest zdecydowanie bardziej delikatna – co jest niezbędne przy pewnych technikach masażu lub zabiegach kosmetycznych. Kobiety z natury bardziej niż mężczyźni interesują się dobrym wyglądem, zachowaniem urody na długie lata, więc chętniej zgłębiają tajemnice  makijażu oraz zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli pasja staje się również naszą pracą, wówczas sukces jest gwarantowany! Dzięki maksymalnej liczbie ćwiczeń (niekiedy nawet ponad 90% zajęć praktycznych) kobiety mają szansę stać się ekspertami w danej dziedzinie i co ważne – rozpocząć pracę w zawodzie od razu po uzyskaniu dyplomu. Wiele placówek oferuje także staże jeszcze w czasie trwania nauki, przez co po ukończeniu danego kierunku mamy również doświadczenie, które jest niezbędne na obecnym rynku pracy. Warto wybrać kierunki po których można wykonywać najbardziej pożądane zawody na rynku. Chodzi tutaj o kierunek Technik Usług Kosmetycznych, Technik Masażysta czy Higienistka Stomatologiczna. To idealny wybór dla kobiet. Naukę takich zawodów zapewnia Szkoła Policealna GoWork.pl, która swoje oddziały posiada w 12 największych miastach Polski. 
Fot. Technik Masażysta – znajdź pracę w kraju jak i zagranicą.
Kobiety mogą zarabiać więcej niż mężczyźni!
Na niektórych stanowiskach kobiety zarabiają więcej niż mężczyźni – fakt ten potwierdza Serwis CNBC, który opracował ranking takich zawodów. „Jak podaje CNBC, wg badań Pew Research Center, obecnie 23 proc. kobiet zarabia więcej niż mężczyźni (w 1960 r. ten odsetek wynosił zaledwie 4 proc.).” 
Wśród dobrze opłacanych zawodów w czołówce znalazły się prace związane z drobnymi zabiegami pielęgnacyjnymi ciała i urody, a więc opłaca się ukończyć szkołę policealną na kierunku technika usług kosmetycznych lub masażystki. Praca  w największych miastach kraju takich jak Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa, Bydgoszcz, Lublin, Szczecin, Białystok, Opole czy Gdańsk czeka!
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej