Strona główna Aktualności Nowoczesne implanty… droga do pełnego uśmiechu

Nowoczesne implanty… droga do pełnego uśmiechu

przez admin
Piękne, białe i równe zęby to marzenie wielu osób, które można zrealizować w gabinetach stomatologicznych i ortodontycznych. Dzięki nowoczesnej implantologii nawet braki w uzębieniu nie stanowią dziś wielkiego problemu.


Wskazania leczenia implantologicznego
Implanty stosowane są u osób, które z różnych przyczyn posiadają braki w uzębieniu. Powoduje je przede wszystkim próchnica, choroby przyzębia oraz różnego rodzaju urazy mechaniczne. Warto podkreślić, że nawet utrata jednego zęba prowadzi do niekorzystnych zmian w całej jamie ustnej. Zmienia się się między innymi ustawienie zębów sąsiednich. Dochodzi do przeciążeń, a co za tym idzie rozchwiania zdrowych zębów. Szybkie uzupełnienie wszelkich braków w uzębienie jest więc bardzo wskazane.
Korzyści leczenia implantologicznego
Głównym celem zastosowania implantów jest poprawa stanu zdrowia naszych pacjentów. Korzyści płynące z leczenia implantologicznego to przede wszystkim:
  • zapobieganie wszelkim negatywnym następstwom utraty zębów
  • odtworzenie prawidłowego stanu jamy ustnej
  • poprawa funkcji żucia
  • poprawa estetyki uzębienia
Kwalifikacja do zabiegu
Niezbędnym warunkiem wykonania zabiegu jest przeprowadzenie bardzo dokładnej diagnostyki ogólnej, a także diagnostyki radiologicznej, do której wykorzystuje się obrazowanie tomografii komputerowej. Dopiero na tej podstawie możemy przedstawić Państwu rozwiązania leczenia i dostosowana indywidualnie metody odbudowy. Przed zabiegiem nasi Pacjenci są odpowiednio przygotowywani i zaopatrywani farmakologicznie.
Zabieg i postępowanie po zabiegu
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. w trakcie jego trwania Pacjenci znajdują się pod opieką zespołu złożonego z lekarza i asystentki. W ramach zabiegu mogą Państwo liczyć na:

  • zastosowanie implantów najlepszej jakości
  • najwyższe standardy postępowania,
  • wprowadzenie implantu w warunkach pełnej aseptyki.
Po zabiegu Pacjenci otrzymują indywidualne szczegółowe wskazówki dotyczące postępowania po wszczepieniu implantów, dotyczące między innymi:
  • higieny jamy ustnej
  • spożywania pokarmów
  • uprawiania sportu

Odbudowa koron zębów
Po chirurgicznej części leczenia, czyli po wszczepieniu implantu następuje drugi etap leczenia implantologicznego, czyli tak zwana część protetyczna. Po wygojeniu się implantu, przeprowadzamy odbudowę koron zębów. natomiast po całym procesie leczenia zalecamy regularne wizyty kontrolne w celu utrzymania osiągniętych efektów terapii.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej