Strona główna Aktualności Końcówki włosów – zadbaj o nie!

Końcówki włosów – zadbaj o nie!

przez admin
Zniszczone, przesuszone i rozdwajające się końcówki włosów to problem wielu z nas. Nie służy im niewłaściwa pielęgnacja i nawyki pielęgnacyjne oraz uboga dieta. Długie włosy są symbolem kobiecości. Jednak to one są najbardziej podanej na rozdwajanie.
Rozdwojony problem
Im dłuższe włosy, tym łuska włosowa jest cieńsza, a przez to skłonna do uszkodzeń. Włosy i ich końcówki niszczy nadużywanie zabiegów fryzjerskich, czyli utlenianie i farbowanie. Źle działa na nie również nieprawidłowe mycie, suszenie i czesanie. Dlatego zanim zaczniesz je regenerować, zmień codzienne nawyki. Włosy po umyciu są bardzo delikatne. Pocieranie ich ręcznikiem i suszenie gorącym strumieniem powietrza to najpoważniejsze błędy. Wystarczy, że delikatnie osuszamy je ręcznikiem lub zrobimy turban – owijamy głowę ręcznikiem, żeby wchłonął nadmiar wody. Najlepiej suszyć je chłodnym powietrzem lub pozwolić, by wyschły same. Wtedy unikamy ich przetłuszczenia i zniszczenia struktury włosa. Włosy nienawidzą tapirowania, prostowania i wałków oraz chemicznych zabiegów, np. farbowania i ondulacji. Każda stylizacja powinna być oszczędna, jeśli nie chcemy zniszczyć i rozdwoić włosów.
jak dbać o końcówki włosów
 
Włosom na pomoc
Rozdwojone końcówki to nie fakt ostateczny. Włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, która przywróci ich naturalne piękno oraz miękkość i blask. Poleca się 3 naturalne metody na włosy bez rozdwojonych końcówek:

 

  • podcinanie końcówek – co kilka miesięcy warto skrócić włosy, np. o 1 cm. Podcięcie poprawia wygląd i kondycję włosów. Nie tracisz na ich długości, ponieważ zmiana nie jest zauważalna, ale włosy będą zdrowsze i mocniejsze. Rozdwojone włosy niszczą się dalej i problem się pogłębia. Z czasem trzeba będzie obciąć większą długość, kiedy są bardzo zniszczone. Włosy najlepiej podcinać u fryzjera. Zawsze możemy zrobić to w domu – potrzebujemy ostrych, fryzjerskich nożyczek, które tną, a nie łamią włosy. Kupimy je w sklepach fryzjerskich i w dziale kosmetycznym w niektórych sklepach – używamy je tylko do włosów.
  • nawilżanie – przesuszone i zniszczone włosy są mało odporne i nieelastyczne, kruszą się i łamią, więc szybko rozdwajają. Końcówki nie są nawilżane w sposób naturalny przez sebum, wytwarzane przez skórę głowy. To dodatkowy powód, żeby nawilżać je za pomocą odżywek, kąpieli i maseczek. Doskonale nawilżają kąpiele w podgrzanej oliwie z oliwek z dodatkiem witaminy A+E w kapsułkach; oliwkę można wcierać w końcówki. Nieocenione i zbawienne dla włosów jest ich olejowanie, również na noc. Oprócz naturalnych zabiegów i kosmetyków, poleca się gotowe ze sklepu z dodatkiem pokrzywy, skrzypu polnego i jedwabiu. W końcówki możemy również wcierać olejek rycynowy, jojoba i arganowy. Unikajmy produktów z alkoholem – wysuszają włosy.
  • unikanie uszkodzeń – spanie z mokrymi włosami, czesanie ich po umyciu, suszenie gorącym powietrzem i z bliskiej odległości, prostowanie, tapirowanie, wiązanie ich w kucyk, układanie fantazyjnych fryzur z nadmiarem kosmetyków stylizacyjnych oraz rozpuszczanie włosów, gdy jest duży mróz i wiatr to tylko niektóre nawyki, które źle wpływają na kondycję włosów i sprzyjają rozdwajaniu się końcówek.
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej