Strona główna Aktualności Wygodne materace matinee

Wygodne materace matinee

przez admin

Nie trzeba długo wyliczać zalet dobrego materaca. Na śnie spędzamy jedną trzecią naszego życia, dlatego warto zadbać o jego wysoką jakość. Odpowiednio dobrany materac zagwarantuje nam, że już nigdy nie obudzimy się obolali, zmęczeni i źle zaczniemy dzień. Złe ułożenie podczas snu może z kolei powodować kłopoty z krążeniem, skoliozę i inne problemy z kręgosłupem. Jak możemy dobrać odpowiedni materac dla siebie?

 
Twardy czy miękki?
To nie tylko kwestia preferencji. Jeżeli wybierzemy zbyt twardy materac, jego ucisk uniemożliwi krwi swobodne krążenie i zmusi nas do częstych zmian pozycji w nocy. Nasz mięśnie zamiast rozluźnić się po wyczerpującym dniu będą pracować całą noc utrzymując kręgosłup we właściwej pozycji. Z kolei w zbyt miękkim materacu zapadniemy się jak w hamaku, a każda zmiana pozycji będzie wymagać sporego wysiłku. Twardość materaca powinniśmy też dostosować do naszego wieku, wzrostu i pozycji podczas snu.
Co to znaczy: 3-5-7 stref, siatka 3D?
Siatka 3D zapewnia z kolei odpowiednią wentylację wkładu materaca. W ciągu dobrze przespanej nocy tracimy nawet pół litra potu i znaczna ilości naskórka, nieprofesjonalne materace mogą zatem łatwo stać się siedliskami roztoczy i bakterii. Wybierając dobrze wentylowany materac gwarantujemy sobie, że to się nie wydarzy.Różne części ludzkiego ciała obciążają materac w innym stopniu. Wychodząc temu naprzeciw producenci tworzą materace w których konkretne strefy inaczej reagują na obciążenie. Najprostsze materace 3-strefowe są twardsze pośrodku a bardziej miękkie na brzegach; najlepsze materace 7-strefowe gwarantują twardość dostosowaną osobno do głowy, barków, kręgów lędźwiowych, miednicy, ud łydek i stóp. Dzięki temu nie obciążymy kręgosłupa w czasie snu leżąc w dowolnej pozycji. Dla firmy matinee.pl 7-strefowy materac to oczywisty standard w każdym materacu, w związku z czym kupując u tej firmy możemy skupić się już na wyborze indywidualnym dobierając dokładnie to, czego nam potrzeba.
A jest w czym wybierać. Producenci prześcigają się w coraz to ciekawszych pomysłach jak zachęcić klienta do kupna. Materace dla alergików, ze specjalnymi powłokami zapewniającymi ochronę przed roztoczami, dla aktywnych, które zapewniają szybką regenerację po wysiłku i odpowiednie naprężenie materaca, które pozwoli na odpoczynek zmęczonym po wysiłku stawom. Można  też wybrać  materace które są dopasowane dosłownie do każdego, co niestety podnosi ich cenę.
Czym jeszcze warto się kierować?
Zdrowym rozsądkiem. Nie wierzmy w cuda, dobry materac nigdy nie zastąpi zdrowego trybu życia i ruchu. Należy pamiętać, że najczęściej kojarzone z dobrym doborem materaca bóle pleców nie są generowane w czasie snu, ale w ciągu dnia. Zadaniem materaca jest zapewnienie jak najlepszej regeneracji w czasie snu. Dlatego warto zainwestować może trochę więcej pieniędzy w taki zakup, który zapewni nam najwięcej korzyści jakich się da.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej