Strona główna Aktualności Egipt kusi wypoczynkiem cały rok

Egipt kusi wypoczynkiem cały rok

przez admin

Większość osób decyduje się na wakacje o kresie między czerwcem a wrześniem, gdyż w tym czasie po pierwsze najczęściej bierzemy urlop, a po drugie, jeśli mamy dzieci, w lipcu i sierpniu mają swoje szkolne wakacje. Jednak coraz więcej osób szuka miejsc w których mogą spędzić wakacje poza sezonem. Takim miejscem jest np. Egipt oferujący dobre warunki wypoczynku praktycznie przez cały rok.

Przyjrzyjmy się więc bliżej Egiptowi i zastanówmy się czy i kiedy najlepiej jechać na wypoczynek do kraju znanego przede wszystkim z piramid, sfinksa oraz oczywiście „kultowych” kurortów wypoczynkowych takich jak Hurghada czy Sharm el Sheikh.
 
Kiedy najlepiej jechać? 
Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie zależy od tego, co chcemy robić na miejscu. W przypadku Egiptu mamy praktycznie dwie możliwości – pierwsza to nastawienie się na wypoczynek na plaży czy nad basenowym hotelem i opalanie, druga to zwiedzanie o czym opowiemy później. Kiedy więc jechać?
Jeśli naszym priorytetem jest złapanie „egipskiego słońca” i poprawienie naszej opalenizny, możemy zdecydować się na wyjazd w środku sezonu wakacyjnego, czyli w lipcu lub sierpniu. Pamiętać jednak należy że są to najgorętsze miesiące w tym kraju i słońce będzie „paliło” niemiłosiernie. Stąd nie wolno zapomnieć o kremach do opalania z bardzo wysokim filtrem – 50-ka nie będzie tutaj żadną przesadą. Szczególnie o zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi powinniśmy zadbać w stosunku do naszych dzieci, które mają bardzo delikatną skórę. Dużo porad odnośnie wyjazdu do Egiptu można znaleźć w tym przewodniku. W czasie największych upałów raczej nie powinniśmy decydować się na opcję zwiedzania. Jest po prostu zbyt gorąco i nawet odpowiedni ubiór i litry pochłanianej wody nie sprawią, że będziemy czuli się komfortowo – takie zwiedzanie będzie po prostu udręką.
 
No dobrze, to kiedy pojechać, jeśli nastawiamy się na zwiedzanie?
Tutaj najlepszym okresem są miesiące pomiędzy październikiem a majem, kiedy to temperatury są dużo bardziej przyjemne. W zależności od miesiąca w dzień będziemy mieli ok 20-30 stopni Celsjusza (co przy słońcu w ciągu dnia pozwala także na opalanie się), wieczory jednak – szczególnie w miesiącach zimowych – mogą być trochę chłodne.
A co warto zwiedzić? 
Przede wszystkim słynne piramidy w historycznej Gizie (znajdującej się naprzeciw obecnego Kairu, będącego stolicą i największym miastem w Egipcie). Kolejną atrakcją, którą każdy powinien zobaczyć jest słynny posąg Sfinksa – mitycznego stworzenia przedstawianego jako posąg lwa z ludzką głową. Do kolejnych atrakcji Egiptu należą z pewnością Luksor nazywane „Miastem Pałaców” oraz uznawany za największe muzeum świata pod gołym niebem, oraz Karnak urzekający zespołem świątyń.
Czy warto? 
Egipt jednym podoba się bardzo, inni nie są zachwyceni wyjazdem do tego kraju, jednak żeby się przekonać, trzeba wyjechać tam choć jeden raz, żeby wyrobić sobie opinię. Warto także wspomnieć, że wakacje w egipskich kurortach (najpopularniejsze z nich, to Hurghada, Sharm el Sheikh, Dahab i Taba) są naprawdę atrakcyjne finansowo, jeśli porównać je chociażby do Grecji czy Hiszpanii.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej