Strona główna Aktualności Stopy do poprawki

Stopy do poprawki

przez admin

Każda część ciała wymaga uwagi, także stopy. O każdej porze roku powinny dobrze się prezentować, a zwłaszcza latem. Wymagana jest systematyczna pielęgnacja stóp, by były zadbane i zdrowe.

Podwójna pielęgnacja

Po pierwsze, kąpiel i peeling. Przed złuszczeniem martwego naskórka, czyli peelingiem warto go zmiękczyć. Polecana jest kąpiel w ciepłej wodzie z płatkami mydlanymi albo zwykłą solą. Przed warto zmyć lakier oraz obciąć i przypiłować paznokcie. Kąpiel możemy również zrobić z mleka, oliwy z oliwek albo olejku migdałowego i wody oraz dodać trochę cynamonu i soku z cytryny – nawilżająca lub wody i siemienia lnianego – nawilża i zmiękcza. Konieczny jest również peeling, dzięki któremu wygładzisz skórę i przygotujesz do pochłaniania substancji odżywczych z kosmetyków. Najpopularniejszy jest cukrowy i solny z dodatkiem miodu albo oliwy z oliwek i olejku migdałowego. Latem można wykonać także truskawkowy: zgniecione owoce łączymy z oliwą z oliwek oraz z cukrem lub solą morską. Składnik dobrze wymieszane wcierajmy w wilgotną skórę, a potem zmyjmy letnią wodą.

Po drugie, nawilżenie, które zapewnimy dzięki gotowym kremom lub domowym maseczkom. Najprostszą maskę przygotujemy z banana i gęstej śmietany albo jogurtu naturalnego i serka homogenizowanego. Efekt już od pierwszego zastosowania – cudownie miękkie i nawilżone! Miękkie, nawilżone i gładkie stopy to także zasługa mlecznej kąpieli: woda, mleko i oliwa z oliwek oraz ewentualnie trochę cynamonu. 15 minut moczenia stóp, a potem wypłukanie w letniej wodzie, żeby efekt zaskoczył. A twaróg, śmietana albo jogurt oraz kilka kropli soku z cytryny to sposób na wyjątkowo miękkie i nawilżone stopy.

Potrójne ziółko

Stopom pomagają zioła. W kuracji sprawdzają się trzy: mięta, lawenda i rozmaryn. Wywar z mięty koi i łagodzi podrażnienia i otarcia oraz chłodzi i przynosi ulgę stopom z odciskami. Lawendowy posiada głownie właściwości odświeżające i usuwa nieprzyjemny zapach potu, a rozmarynowy to metoda na zmęczone i obolałe: najlepszy sposób na relaks. Wszystkie zioła są składnikiem gotowych kosmetyków, np. peelingów.

Masowanie stóp

Warto wykonać masaż stóp albo zdecydować się na hydromasaż. Hydromasaż to najbardziej lubiany i polecany zabieg na wiele dolegliwości stóp: grzybicę, nadpotliwość, stany zapalne oraz otarcia i podrażnienia. Stopy są wrażliwe na dotyk, więc masaż to przyjemne odprężenie. Wykonajmy go po wieczornej kąpieli, ponieważ skóra jest wtedy miękka. Wlejmy na dłonie olejek do masażu i rozgrzejmy go w dłoniach. Masujmy najpierw jedną stopę, a potem drugą – nigdy obie razem. Delikatnie rozmasujmy kciukiem śródstopie. Potem kolistymi ruchami miejsce między palcami i śródstopiem. Rozluźnione stopy można delikatnie ugniatać. Potem wymasujmy palce od dołu do góry. Każdy przez około 5 minut, zaczynając od największego. Dobrze wymasujmy także piętę. Masaż stóp dotyczy głównie mięśni, a nie tylko skóry, więc dotyk musi być odczuwalny.

Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej