Strona główna Aktualności Zabawki dla małych konstruktorów

Zabawki dla małych konstruktorów

przez admin
Małe dzieci bardzo lubią tworzyć i preferują zabawki, które nie ograniczają ich fantazji, ale pozwalają realizować nawet najbardziej śmiałe projekty. Do pierwszych prób konstruktorskich najlepsze będą dobre klocki, z czasem można kupować dziecku coraz trudniejsze zestawy.
Co na początek?
W konstruowaniu najważniejsza jest wyobraźnia. To ona podpowiada, jak ma wyglądać przyszła budowla, i podsuwa kolejne rozwiązania konstrukcyjne. Trudno jednak będzie rozwijać te zdolności, gdy zabawka z góry narzuca określone schematy. Samolocik z klocków bez wątpienia może być atrakcyjnym przedmiotem do zabawy, ale po trzecim, czwartym złożeniu maluch zacznie się nudzić, bo zabawka nie oferuje mu już niczego nowego. Co gorsza, gdy zgubi się choć jeden element, samolocik zamieni się w bezużyteczną stertę plastikowych części. Jeśli więc zależy nam na naprawdę kreatywnej zabawie, najlepsze będą klocki. Proste cegiełki w różnych kolorach, z wygodnym systemem łączenia, za każdym razem mogą być układane w zupełnie inny sposób. Jest jeszcze jedna zaleta takich klocków. Decydując się na jednego producenta, możemy systematycznie dokupywać kolejne elementy, bez obawy, że nowe klocki nie będą pasować do posiadanych zestawów. Doskonałe pod tym względem są na przykład Lego Duplo, do kupienia w sklepie Merlin. Wszystkie serie tych klocków wykorzystują ten sam system łączenia, a jeśli jakieś elementy się zagubią, bez problemu można je dokupić.
Konstrukcje z drewna
Małym mechanikom spodoba się zestaw konstruktorski złożony z drewnianych modułów w podstawowych kształtach. Klocki łączone są albo na wcisk, albo za pomocą specjalnych drewnianych śrubek. Do zestawu dołączone są narzędzia odpowiednie dla małych dłoni, bez ostrych krawędzi i metalowych elementów. Najprostsze zabawki konstrukcyjne z drewna dozwolone są już dla czteroletnich dzieci.

Dla najwytrwalszych
Jeśli pasja do budowania nie mija z wiekiem, proste klocki w końcu przestaną wystarczać. Dla młodego konstruktora prawdziwym wyzwaniem będzie wieloelementowy zestaw konstrukcyjny, złożony z setek drobnych części metalowych, drewnianych i plastikowych. Z ich pomocą tworzy się maszyny, kosmiczne pojazdy i roboty, wszystko według własnego projektu. Klocki konstrukcyjne umożliwiają także zbudowanie maszyn zdalnie sterowanych. Po zamontowaniu silniczków gotowy model będzie mógł jeździć po pokoju i poruszać swoimi częściami.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej