Strona główna Aktualności Jak wybrać najlepsze produkty chłonne?

Jak wybrać najlepsze produkty chłonne?

przez admin

Każda kobieta jest inna. Różnimy się upodobaniami, temperamentem, ale i problemami     z jakimi się zmagamy. Tym co nas łączy jest pragnienie poczucia komfortu w każdej sytuacji. Chcemy czuć się dobrze, w zgodzie z własnym ciałem. Aż 80% kobiet twierdzi, że czuje się pewniej gdy jest czysta i ładnie pachnie. Czym zatem powinnyśmy się kierować przy wyborze produktów chłonnych, aby zawsze czuć się świeżo?

Dbanie o miejsca intymne jest niezwykle ważne dla każdej kobiety. Często jednak, przy dostępności tak wielu różnych produktów mamy problem z wybraniem takiego, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Dlatego poniżej opisujemy kilka wskazówek ekspertów, mówiących o tym, czym się kierować przy wyborze odpowiedniego produktu chłonnego.

1. Wkładki higieniczne. Organizm kobiety niezależnie od fazy cyklu menstruacyjnego, w którym się znajduje, produkuje różną ilość wydzieliny. W dni, w które nie masz okresu warto stosować wkładki higieniczne. Chronią one przez zabrudzeniami bielizny, jak i przed infekcjami stref intymnych. Podczas wyboru odpowiednich wkładek zwróć uwagę na to, aby były przewiewne. Unikaj z kolei wkładek zapachowych, które ze względu na substancje aromatyzujące mogą uczulać okolice intymne. Wkładek można używać również podczas miesiączki jako dodatkowe zabezpieczenie przy stosowaniu tamponów.

podpaska czy tampon

2. Wkładki anatomiczne. Istnieją kobiece dolegliwości, z którymi wkładki higieniczne sobie nie poradzą. W przypadku kiedy masz problem z nietrzymaniem moczu (NTM), pamiętaj, aby stosować produkty specjalnie do tego przystosowane, takie jak wkładki anatomiczne. Są dyskretne i niewidoczne pod ubraniem, a jednocześnie skutecznie wchłaniają wilgoć neutralizując nieprzyjemny zapach. Zapewniają uczucie świeżości. Produkty tego typu są szeroko dostępne zarówno w aptekach, jak i drogeriach. Można je dopasowywać odpowiednio do nasilenia dolegliwości pod względem ich chłonności.

3. Tampony. Tampony to dobre rozwiązanie dla Pań, które prowadzą aktywny tryb życia. Tampon pozostaje na swoim miejscu, kiedy ćwiczysz. Dodatkowo może być używany podczas ruchu w wodzie. Pamiętaj, aby zawsze dobierać tampony do nasilenia Twojego krwawienia, nie stosuj tych, które są bardziej chłonne niż tego potrzebujesz. Przy powracających zapaleniach i infekcjach zrezygnuj całkowicie ze stosowania tamponów. Uniemożliwiają one swobodny przepływ krwi, przez co stanowią pożywkę dla bakterii. 

4. Podpaski. Najprostszą i najpopularniejszą formą zabezpieczenia podczas okresu są podpaski. Tak jak przy wyborze wkładek higienicznych, pamiętaj, aby nie wybierać podpasek zapachowych, które mogą uczulać strefę intymną. Podpaski zmieniaj co 3-4 godziny, w zależności od obfitości okresu. W pierwszych dniach miesiączki korzystaj z produktów o większej chłonności (na opakowaniu oznaczone są kropelkami), stopniowo zmieniając je na te mniej absorpcyjne. Wybieraj podpaski wykonane z naturalnych materiałów, takich jak jedwab czy bawełna.

5. Produkty wielokrotnego użytku. Podpaski ekologiczne, kubeczki menstruacyjne.
Na rynku istnieją produkty ekologiczne, które przystosowane są do wielokrotnego użytku. Jednym z nich są podpaski ekologiczne, które po użyciu pierze się bezpośrednio w pralce. Ważne jest aby zrobić to dokładnie, niedoprane podpaski pozostają siedliskiem bakterii, które mogą wpłynąć na infekcje. Ich zastosowanie nie różni się od używania zwykłych podpasek, są jednak bardziej przewiewne, pozwalając skórze swobodnie oddychać. Kolejną nowością ekologiczną są kubeczki menstruacyjne. Kubeczki od pozostałych środków chłonnych różnią się formą aplikacji. Po uprzednim ich złożeniu wkłada się je bezpośrednio do pochwy. Kubeczki wykonane są
z silikonu lekarskiego, dzięki czemu łatwo jest je złożyć i zaaplikować. W zależności od obfitości menstruacji, można je stosować do 12 godzin, bez konieczności wymiany.

Alejakobiet.pl
na podstawie materiałów  SCA Hygiene Products

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej