Strona główna Aktualności Problemy okolic intymnych kobiety

Problemy okolic intymnych kobiety

przez admin

Kobiety o wiele częściej doświadczają infekcji okolic intymnych. Wiąże się to z budową zewnętrznych narządów płciowych oraz łatwej dostępności szkodliwych czynników do wewnętrznych narządów płciowych. Kobiety doświadczają najczęściej podrażnienia oraz świądu, które często nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. Takie nieprzyjemne objawy mogą świadczyć o infekcji, lecz nie tylko.

Przyczyny świądu
Nawet jeśli kobieta stosuje odpowiednią higienę okolic intymnych, może się zdarzyć, że zostaną one podrażnione. Może to mieć związek z noszeniem zbyt obcisłej bielizny, a także z materiałów nie pozwalających skórze oddychać. Świąd może być też spowodowany alergią na środki myjące, detergenty z proszku do prania, a także prezerwatywy czy inne dopochwowe środki antykoncepcyjne. Takich przyczyn środowiskowych może być wiele i nie zawsze muszą oznaczać infekcję. Jeśli jednak dochodzi do niej, zwykle obok podrażnień i świądu pojawiają się inne objawy. Jeśli kobieta doświadcza także nieprzyjemnego, tzw. rybiego zapachu z okolic pochwy, a także białych i żółtych, gęstych i nadmiernych upławów oraz uczucie pieczenia i opuchliznę, wtedy najprawdopodobniej doszło do infekcji, która wymaga wizyty u lekarza. Najczęściej kobiety doświadczają takich infekcji jak bakteryjne zapalenie pochwy, drożdżyca oraz zakażenie rzęsistkiem pochwowym.

Prawidłowa higiena i leczenie
Przy objawach wskazujących na infekcję konieczna jest wizyta u  lekarza, który po zdiagnozowaniu dolegliwości przepisze odpowiednie leki, najczęściej są to antybiotyki. Jednak jeśli kobieta odczuwa jedynie świąd i podrażnienie okolic intymnych, wtedy warto sięgnąć po dobrej jakości środki do higieny intymnej. Zawierają one substancje łagodzące, znieczulające oraz przynoszące ulgę podrażnionemu miejscu. Na stronie internetowej http://www.my-vagisil.pl/ dostępne są produkty, które takie właściwości posiadają. Krem Vagisil, płyn do higieny intymnej oraz chusteczki przeznaczone są właśnie na takie problemy, jak świąd i pieczenie. Nie tylko łagodzą podrażnienia i likwidują uczucie swędzenia, ale też tworzą warstwę ochronną, która zabezpiecza przed ponownymi podrażnieniami.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej