Strona główna Aktualności Lato w biurze

Lato w biurze

przez admin
Lato w biurze to stylizacyjne wyzwanie – jednej strony upalna aura, z drugiej wytyczne oficjalnego dress-code’u. Tymczasem rozwiązania kompromisowe są na wyciągnięcie ręki – wystarczy umiejętnie czerpać z trendów i znać kilka żelaznych zasad, by stworzyć harmonijny i interesujący strój biurowy.  
Zarówno w stylizacjach casualowych, jak i tych wieczorowo-wyjściowych możemy śmiało eksperymentować z trendami. Większość chwytów jest dozwolona: mieszanie klasyki 
z tym, co pokazano na wybiegach, nawiązania do mody z przeszłości, nieokiełznane miksy kolorów i faktur. Inaczej rzecz wygląda, gdy komponujemy look, który mamy zaprezentować na gruncie profesjonalnym. Rzeczywistość biurowa wymaga, by nieco poskromić modową fantazję. Umiar to słowo-klucz, które w stylizacjach wybieranych do pracy, powinno odgrywać istotną rolę. 
Nie oznacza to jednak, że musi być nudno lub szaro-brązowo. O ile tylko nie obowiązuje nas ścisły dress-code, nie musimy być skazane na popielate uniformy i białe bluzki ze stójką. Profesjonalny look i elegancja nie wykluczają się z barwnymi akcentami, o ile tylko zestawienie stanowi harmonijną całość. 
Pamiętajmy o kilku istotnych zasadach, które wykluczą ewentualny faux-pas i sprawią, że dedykowana biurowej modzie stylizacja będzie licowała z powagą sytuacji. Po pierwsze  – jeśli z powodu upalnej aury decydujemy się na top bez rękawków, zawsze miejmy ze sobą marynarkę lub żakiet, które w razie potrzeby, na przykład spotkania z przełożonym, narzucimy na ramiona. W sytuacjach profesjonalnych nienajlepiej widziane jest obuwie odkrytymi stopami. W looku oficjalnym warto postawić na zabudowane szpilki, a przypadku obuwia na płaskim obcasie – mokasyny lub baleriny. Ważne też, by do spódnicy lub sukienki założyć możliwie najcieńsze rajstopy – w biurze, nawet o niezbyt restrykcyjnym stosunku do zasad dress-code’u, obnażanie jakichkolwiek partii ciała nie stanowi o wyczuciu smaku. Istotnym jest także zorientowanie się jak w danym miejscu pracy wygląda przestrzeganie takich zasad – w niektórych firmach panuje daleko posunięta tolerancja dla luźniejszego stylu, a wtedy możemy pozwolić sobie na znacznie więcej – na przykład wyrazistą biżuterię czy inne oryginalne dodatki. 
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej