Strona główna Aktualności Fotodepilacja w pigułce

Fotodepilacja w pigułce

przez admin
Fotodepilacja to zabieg idealny dla kobiet nowoczesnych, aktywnych i zabieganych, ceniących sobie komfort oraz wygodę. 

Fotodepilacja jest obecnie jednym z najbardziej nowoczesnych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Wszystko z pomocą światła. Z pewnością wiele z nas zastanawia się w jaki sposób wiązka światła może zastąpić tradycyjną maszynkę do golenia. Otóż światło emitowane jest przez specjalne urządzenie i oddziałuje bezpośrednio na melaninę włosa, niszcząc komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. Każdy włos pozbawiony tych komórek w konsekwencji umiera.

Zalety

Fotodepilacja jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z owłosieniem. Pomaga usunąć każdy rodzaj włosków niezależnie od ich koloru oraz grubości. Radzi sobie także z tymi, z którymi przegrywa bardziej tradycyjny laser, na przykład z bardzo ciemnymi, grubymi włoskami – najbardziej trudnymi do usunięcia. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny. Dodatkowo urządzenia wykorzystywane do fotodepilacji posiadają specjalny system pozwalający ochłodzić oraz znieczulić skórę podczas zabiegu, zwłaszcza w tych najbardziej bolesnych partiach pach oraz bikini.

fotodepilacja, fotodepilacja dla kogo, fotodepilacja opinie


Skuteczność

Dla osiągnięcia w pełni satysfakcjonujących efektów wskazana jest systematyczność stosowania zabiegów fotodepilacji. Podaje się, że w tym celu należy wykonać około 6-8 zabiegów  przeprowadzanych przez miesiąc-półtora. Po około roku od ostatniego zabiegu przeprowadzić można także tak zwany zabieg przypominający. Wszystko w zależności od gospodarki hormonalnej, która różnie oddziałuje na porost włosów u każdej z kobiet.

Zabieg nie dla wszystkich

Przeciwwskazań do wykonywania zabiegu fotodepilacji jest wiele. Nie mogą poddawać się jemu osoby chorujące na wszelkie schorzenia nowotworowe, posiadające stymulatory, defibrylatory serca czy inne metalowe implanty. Fotodepilacji powinny unikać także osoby z chorobami skóry ze względu na niekorzystne działanie światła, a więc będzie to na przykład łuszczyca, bielactwo, a nawet bardzo częsta opryszczka. Zanim poddasz się fotodepilacji powinnaś zwrócić uwagę na to, aby na przynajmniej dzień przed zabiegiem nie spożywać alkoholu. Pamiętaj także, aby przed zabiegiem unikać zbyt intensywnego kontaktu ze słońcem czy solarium. Fotodepilacji całkowicie zabrania się kobietom będącym w ciąży oraz karmiącym piersią.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej