Strona główna Aktualności Pierwsza podróż samolotem: jak się do niej przygotować?

Pierwsza podróż samolotem: jak się do niej przygotować?

przez admin
Pierwsza podróż samolotem może wzbudzać wiele emocji. Co zabrać ze sobą na pokład samolotu? Jak poradzić sobie z odprawą na lotnisku? Takie pytania najczęściej padają z ust tych, którzy pierwszy lot mają dopiero przed sobą.
 
Dlaczego warto latać?         
 
Są tacy, którzy z niepokojem myślą o podróży samolotem. Jak jednak wynika ze statystyk, wypadki lotnicze należą do rzadkości. Znacznie bardziej ryzykowna jest podróż drogami szybkiego ruchu, na których dochodzi do znacznie większej liczby wypadków. Bezpieczeństwo podróży jest zatem pierwszą zaletą wynikającą z latania. Drugą jest oszczędność. Dziś bilety na wybrany rejs można szybko i wygodnie kupić przez Internet. Taka rezerwacja wiąże się z niższymi opłatami, daje też możliwość korzystania z dodatkowych promocji oraz porównania ofert poszczególnych przewoźników. Bilety lotnicze dostępne np. na stronie TravelOVO.pl mogą zadziwić przystępnymi cenami, co z pewnością zainteresuje oszczędnych miłośników podróży. Dziś rezerwacja miejsca na pokładzie wybranego samolotu nie stanowi problemu. Jak jednak przygotować się do samego lotu?
Jak przygotować bagaż?
Każdy pasażer powinien pamiętać o tym, by nie umieszczać w swym bagażu tych przedmiotów, których wnoszenie na pokład jest zabronione. Każda linia lotnicza ma swój regulamin, z którym koniecznie trzeba się zapoznać z wyprzedzeniem. To w nim określana jest maksymalna waga bagażu oraz lista przedmiotów, które nie mają prawa się w nim znaleźć. Pamiętajmy, że większość naszego bagażu znajdzie się w luku bagażowym, a my odbierzemy go dopiero na lotnisku, w docelowym miejscu podróży. Warto więc na wszelki wypadek opisać swój bagaż, umieszczając na walizce dane kontaktowe. W przypadku zaginięcia bagażu taki zabieg może się okazać wyjątkowo pomocny. Pamiętajmy też o bagażu podręcznym, czyli o tych rzeczach, które powinniśmy mieć pod ręką w czasie lotu. Leki, dokumenty oraz inne ważne drobiazgi powinny się znaleźć właśnie w bagażu podręcznym. Warto tu umieścić i te przedmioty, które mają dla nas wyjątkową wartość.
Praktyczne porady dla podróżnych
Lęk przed lataniem lub problemy z ciśnieniem – oto czynniki, które mogą utrudniać niektórym pasażerom podróż. Zastosowanie się do kilku sprawdzonych porad sprawia, że lot może się okazać przyjemnym doświadczeniem nawet dla tych, którzy z obawą myślą o swej pierwszej podróży. Częstym problemem w czasie lotu jest ból uszu. Ziewanie oraz przełykanie śliny to najlepszy sposób na uporanie się z tą dolegliwością. Warto też skorzystać z gumy, której żucie znacznie poprawia samopoczucie wielu pasażerom. Picie sporych ilości wody, unikanie kofeiny oraz zakładanie na czas lotu luźnych ubrań to z kolei sprawdzona metoda na uniknięcie problemów związanych z zakrzepicą. Zastąpienie większych posiłków lekkimi przekąskami oraz sięganie po produkty zawierające witaminę B1 to porada, z której powinny skorzystać osoby mające problemy z chorobą lokomocyjną. Pomocna może się też okazać herbata z imbirem, która jest niezastąpiona w walce z nudnościami.
Podróż samolotem to świetna propozycja dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu i pieniędzy. Możliwość zakupienia biletów w atrakcyjnych cenach oraz szybkiego przemieszczania się pomiędzy wybranymi miastami to zaleta, którą doceniło już wielu miłośników podróży. Przygotowanie się do takiej wyprawy wcale nie jest trudnym zadaniem. Nowoczesne systemy rezerwacyjne ułatwiają zaplanowanie takiej podróży, a kuszące promocje czynią zeń rozwiązanie wyjątkowo atrakcyjne.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej