Strona główna Aktualności Druga młodość skóry – akcja regeneracja!

Druga młodość skóry – akcja regeneracja!

przez admin
Skóra codziennie traci wodę, przesusza się i ulega podrażnieniom – przez to osłabia się warstwa ochronna organizmu. Skóra to tarcza, która wymaga solidnej regeneracji, gdyż zapewnia jej to drugą i kolejną młodość.
Senna regeneracja 
Regeneracja to inaczej wymienianie i nieustanne odbudowywanie komórek organizmu. To automatyczny proces, zapisany w naszych genach. Najszybciej regeneruje się naskórek – komórki wymaniane są co miesiąc, co 28 dni. Zgodnie z biologicznym rytmem organizmu o godzinie 17-tej rozpoczyna się proces regeneracji. Dlatego godziny popołudniowe to dobry czas na demakijaż i nawilżanie skóry. Po 22-giej, z powodu osłabienia krążenia, pochłanianie przez skórę substancji aktywnych jest spowolnione. Wszystkie zabiegi odnowy ciała powinny trwać od 17-tej do 22-giej. Następna pora regeneracyjna zaczyna się po północy. Od 2-giej i 3-ciej do 5-tej w nocy intensywnie pracuje nad odbudową uszkodzeń, które powstały w ciągu dnia.
regeneracja skóry
Zabiegi odnowy
Noc to idealna pora na kosmetyczną pielęgnację. Możemy wmasować w skórę specjalny krem na noc, który nocą jest intensywniej i szybciej wchłaniany. Organizm odpoczywa, skórze nic nie przeszkadza w regeneracji. Czasem w jego składzie mamy kolagen, który rano zapewnia elastyczną, miękką i jędrną skórę, a zmarszczki są wyraźnie spłycone. Nocne kosmetyki mają mocniejsze działanie bez nadmiaru substancji matujących i ochrony przeciwsłonecznej. Za to są źródłem odżywczych witamin i soli mineralnych o działaniu odmładzająco-nawilżającym. Są bardziej odżywcze niż dzienne oraz stymulują naturalną produkcję kolagenu i elastyny.
Krem najlepiej wpłynie na kondycję skóry, kiedy przed wmasowaniem dokładnie oczyścisz skórę twarzy. Pod oczy stosuj odpowiedni krem, gdyż ten do ciała i twarzy jest zbyt mocny. Najlepiej wybierać kosmetyki, które nie tylko pielęgnują, ale dodatkowo relaksują skórę. Nie nakładaj grubej warstwy, ponieważ utrudnia skórze oddychanie.
Wieczorna pielęgnacja może być traktowana jako cudowny zabieg relaksacyjno-upiększający. Dlatego po kąpieli z dodatkiem olejków, np. migdałowego – silnie nawilżającego, możemy zrobić masaż. W ciągu całego dnia nie mamy czasu na dopieszczenie skóry oraz pomoc w jej regeneracji. Wieczorem można poświęcić więcej czasu na pielęgnację ciała, co przygotuje ją do nocnej pracy. Masaż nie tylko pobudzi krążenie krwi, ale także przyspieszy regenerację, wygładzi ją i zrelaksuje oraz pomoże w walce z cellulitem.
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej