Strona główna Aktualności Jak zorganizować imprezę zaręczynową?

Jak zorganizować imprezę zaręczynową?

przez admin

Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a przekazanie naszym najbliższym, że postanowiliśmy spędzić z tą jedną osobą resztę życia to również szczególne wydarzenie. Dlatego warto uczcić je w gronie najbliższej rodziny i znajomych, gdzie narzeczeni w bardziej oficjalny sposób zakomunikują o tym fakcie otoczeniu. Impreza zaręczynowa nie jest jeszcze tak powszechnym zjawiskiem w naszym kraju, jednak staje się coraz popularniejsza wśród młodych Polaków. W jaki zatem sposób zorganizować to wydarzenie, by okazało się idealnym wstępem do przyszłego przyjęcia weselnego?
 
Dlaczego warto urządzić imprezę zaręczynową?

Jest to chyba najlepszy moment, by przedstawić wybrankę lub wybranka serca najbliższym, którzy nie zdążyli jeszcze poznać tej osoby. W czasie spotkania rodzice przyszłej pary młodej mogą się lepiej poznać, co z pewnością ułatwi organizację wesela. Jest to również doskonały moment na rozmowę o przyszłym przyjęciu weselnym, podczas której można zaplanować takie szczegóły, jak jego miejsce oraz termin.

 
Organizacja przyjęcia zaręczynowego

Nie istnieją żadne zasady precyzujące, jak ma powinna wyglądać taka impreza. Można zaprosić na nią jedynie rodziców oraz garstkę przyjaciół, jak również zorganizować przyjęcie dla wszystkich znajomych. Należy jednak uważać, do kogo wysyła się zaproszenie, gdyż każdy uczestnik takiego spotkania czuje się zazwyczaj zaproszony również na zbliżające się przyjęcie weselne.
W zależności od ilości zaproszonych gości, możliwości finansowych oraz oczekiwań narzeczonych, równie dobrze można ją zorganizować we własnym domu, wynajętym lokalu lub w plenerze, o ile warunki pogodowe na to pozwalają.
 
Zadbanie o menu
Gdy przyjęcie organizowane jest w domu, wszystkie potrawy można przyrządzić samodzielnie, choć zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem, nienadwyrężającym finansów narzeczonych, jest wybór firmy cateringowej, która obsługuje przyjęcia okolicznościowe. Mieszkańcy Warszawy mogą skorzystać np. z usług firmy cateringowej Twister, która dzięki dużemu doświadczeniu w organizacji tego typu imprez, z największą starannością wywiąże się z powierzonego jej zadania. Gdy impreza organizowana jest w wynajętym lokalu bądź plenerze, wybór firmy cateringowej wydaje się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem. To również doskonały sposób na sprawdzenie, czy jakość serwowanych dań jest na bardzo wysokim poziomie i czy warto skorzystać z usług tej samej firmy podczas organizacji przyjęcia weselnego w najbliższej przyszłości.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej