Strona główna Aktualności Ukojenie skóry nadwrażliwej

Ukojenie skóry nadwrażliwej

przez admin
Laboratorium Iwostin wzbogaciło linię pielęgnacyjną dla skóry nadwrażliwej i alergicznej IWOSTIN SENSITIA ZERO w Bezpieczny krem kojący o lekkiej konsystencji. Preparat łagodzi podrażnienia, stymuluje reakcje obronne skóry i zmniejsza jej wrażliwość, wspomaga procesy regeneracyjne naskórka oraz zapewnia długotrwałe nawilżenie. 
Swoje kojące właściwości zawdzięcza formule ZERO PODRAŻNIEŃ: zero parabenów, barwników, alkoholu i środków zapachowych oraz łagodzącym składnikom aktywnym m.in. Iricalmin, PleraSan® CH. Dla osób o skórze suchej w linii nadal dostępny jest krem IWOSTIN SENSITIA ZERO o bogatej konsystencji. Oba preparaty mają teraz innowacyjne, bezpieczne opakowanie, zapewniające hermetyczne zamknięcie i wzmocnioną szczelność.
Nadwrażliwość może dotyczyć każdego typu skóry i jest spowodowana zaburzeniami w funkcjonowaniu bariery naskórkowej. Nieprawidłowa budowa płaszcza lipidowego sprawia, że następuje nadmierna utrata wody i wysuszenie naskórka. W rezultacie traci on swoje naturalne funkcje ochronne. Alergeny oraz szkodliwe czynniki łatwo przenikają przez naskórek wywołując reakcję zapalną, podrażnienie i wysuszenie skóry.
pielęgnacja skóry nadwrażliwej
Ze względu na pogarszające się warunki zewnętrzne oraz stale rosnącą liczbę osób o nadwrażliwym typie skóry, preparaty do skóry nadwrażliwej to coraz bardziej pożądana przez konsumentów kategoria kosmetyczna. Nowy krem IWOSTIN SENSITIA ZERO o lekkiej konsystencji zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia. Wspomaga regenerację bariery lipidowej naskórka i naturalne reakcje obronne skóry. Dla potrzeb skóry suchej, krem o bogatej konsystencji zawiera masło Shea – olej roślinny otrzymywany z orzechów afrykańskiego drzewa masłowego, który działa emoliencyjnie,  łagodząco i ochronnie. Ponadto w celu dbałości o najwyższe standardy bezpieczeństwa oba preparaty mają teraz innowacyjne, bezpieczne opakowanie z hermetycznym zamknięciem i o wzmocnionej szczelności. Jego budowa zapewnia przetrzymywanie kremu w warunkach bezpowietrznych i brak kontaktu kremu z częściami metalowymi opakowania.
Bezpieczny krem kojący lekka konsystencja  
Wskazania: Codzienna pielęgnacja nadwrażliwej i podrażnionej skóry twarzy. Łagodzenie podrażnień wywołanych niekorzystnymi czynnikami, takimi jak: zabiegi kosmetyczne, nieodpowiednie preparaty pielęgnacyjne, czynniki atmosferyczne.
Właściwości:
  • Polepszenie wyglądu skóry już po pierwszym użyciu, uczucie pełnego komfortu skóry, potwierdzone przez 83% badanych
  • Nawilżenie skóry o  64,2% już po 30 min.
  • Redukcja poziomu TEWL o  14,7% już po 30 min. 
  • Poprawa wygładzenia skóry, potwierdzona przez 75% badanych
  • Regeneracja skóry wg 71% badanych
Substancje aktywne: Iricalmin, PleraSan® CH, masło shea (w kremie o bogatej konsystencji), Fucogel, alantoina, minerały  z wody termalnej z Iwonicza-Zdroju.

PleraSan® CH – wnika do komórek naskórka i uzupełnia cement międzykomórkowy. Stymuluje komórki skóry do reakcji immunologicznych, inicjujących procesy obronne i regenerujące. Zwiększa odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych. Wspomaga tworzenie się włókien kolagenowych. Zmniejsza stan zapalny oraz ogranicza nadmierne złuszczanie się naskórka.  Posiada widoczne właściwości kojące i łagodzące.

Iricalmin – kompleks składników (lipidy z kiełków pszenicy, otrzymywana biotechnologicznie sól sodowa kwasu hialuronowego oraz wyciąg proteinowy z komórek drożdży), które posiadają wielopłaszczyznowe działanie łagodzące.
Działanie:
  • koi i łagodzi podrażnioną i zaczerwienioną skórę, 
  • regeneruje barierę lipidową naskórka, 
  • zapewnia optymalny poziom nawilżenia skóry, 
  • przynosi komfort skórze narażonej na działanie  niekorzystnych czynników, takich jak: 

          – zabiegi kosmetyczne, 
          – nieodpowiednie preparaty pielęgnacyjne, 
          – promieniowanie słoneczne.


Masło shea – ma właściwości natłuszczające i wygładzające. Skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, łagodzi podrażnienia skóry. Pochłania promieniowanie UV i zapobiega powstawaniu rumienia słonecznego, a także opóźnia procesy starzenia się skóry. Przywraca elastyczność skóry. Bogate w witaminę E.

Alantoina – pochodna mocznika, odpowiedzialna za pobudzanie wzrostu komórek. Posiada działanie wygładzające,  zmiękczające skórę i łagodzące podrażnienia. Usuwa spękania i zgrubienia skóry.

Fucogel® – polisacharyd, tworzy na powierzchni skóry film ochronny, który zabezpiecza przed utratą wody z komórek oraz przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki zawartości fukozy osłabia reakcje alergiczne.
Pojemność: 50 ml, cena: 36 zł
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej