Strona główna Aktualności Co robić, by dobrze wychodzić na zdjęciach?

Co robić, by dobrze wychodzić na zdjęciach?

przez admin

Przeglądając portale społecznościowe, zazdrościsz koleżankom, jak ładnie wychodzą na zdjęciach? Ty też tak możesz! To prostsze niż myślisz.

Wiele z nas nie lubi oglądać swoich zdjęć, ponieważ wydaje nam się, że wychodzimy na nich źle i niekorzystnie. Często stwierdzamy, że nasz wizerunek na fotografii jest gorszy niż w rzeczywistości. Innymi słowy: jesteśmy niefotogeniczni. Patrzymy na zdjęcia modelek i  myślimy, że my nigdy nie będziemy tak świetnie wyglądać. Nic bardziej mylnego! Nasuwa się więc pytanie: czy jest jakiś sposób, aby zaradzić złemu wychodzeniu na zdjęciach? Oczywiście! Nie potrzebujesz profesjonalnej sesji i sztabu osób odpowiedzialnych za twój wygląd, żeby świetnie się prezentować. Postaramy się udzielić ci kilku wskazówek dotyczących tego, co należy robić, a czego unikać, by dobrze wychodzić na zdjęciach. Jeśli dostosujesz się do naszych porad, aparat na pewno uchwyci twoje piękno. Gotowa?

Odpowiednie ubrania

Pierwszym krokiem jest dokładny przegląd szafy. Jeśli chcesz dobrze wyglądać na zdjęciach, stylizacja jest bardzo istotną kwestią. Pamiętaj, że niektóre fasony ubrań dodają kilogramów. Dlatego wybieraj te elementy garderoby, które podkreślą twoje atuty Zdecyduj się na ubrania, w których czujesz i prezentujesz się dobrze.


Fot. Tatuum

Makijaż

Aparat lubi dobrze dopasowany makijaż. Użyj korektora oraz podkładu. Pamiętaj, aby nie przesadzać. Na fotografii, tak jak w realu, „maska” będzie widoczna. Możesz stosować specjalne kosmetyki, które stworzone zostały z myślą o sesjach zdjęciowych. W swojej nazwie mają zazwyczaj słowo: „photo”. Nie zapomnij także o wyraźnej oprawie oczu i ust. Zrezygnuj natomiast z kosmetyków z drobinkami, ponieważ połyskująca twarz na zdjęciach nie prezentuje się dobrze.


Fot. Revlon

Włosy

Włosy, w przeciwieństwie do makijażu, mają błyszczeć! Najlepiej odśwież ich kolor i zaopatrz się w nabłyszczacz w sprayu.

Trening

Jeśli pragniesz sesji, jakie mają modelki, zachowuj się jak one! Zanim zaczniesz pozować, potrenuj przed lustrem. Zobacz, jakie postawy i miny pasują ci najbardziej. Możesz również wypróbować triki, które stosują profesjonalistki.

Postawa

Przede wszystkim pamiętaj, aby się nie garbić. Wyprostuj się, wysuń lekko biodra do przodu i napnij pośladki. Staraj się robić to naturalnie. Ważne, żebyś była zrelaksowana. Jeśli zaczniesz się stresować, obiektyw na pewno to uchwyci i zdjęcia nie wyjdą najlepiej. Pamiętaj również o miejscu sesji. Jeżeli masz duży dom, wybierz jasny pokój. Wiosną i latem rób zdjęcia w plenerze. Staraj się eksperymentować ze światłem. Zobacz pod jakim kątem zdjęcia wychodzą najlepiej.

Odpowiedni kąt

Przed planowanymi zdjęciami przypatrz się w lustrze, z której strony wyglądasz najkorzystniej. Pamiętaj jednak, że nie jest to pewna recepta na sukces. Profesjonalne modelki spędzają na jednej sesji nawet kilka godzin. I nie wszystkie fotografie nadają się na okładkę magazynu czy do reklamy biżuterii. Potrzeba czasu i wprawy, aby zdjęcia były naprawdę świetne.

Czasami zdarza się jednak, że wcale nie planujesz sesji. Co w takim razie zrobić, aby dobrze wyjść na zdjęciach, których nie planowałaś? Na to jest tylko jedna rada: bądź uśmiechnięta i naturalna, a wszystko pójdzie gładko.

Dominika Górtowska

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej