Strona główna Aktualności Sposoby na własną galerię.

Sposoby na własną galerię.

przez admin
Nawet najciekawsza aranżacja wnętrza nie zyska uznania, jeśli będą towarzyszyć jej nieciekawe ściany. Te puste i duże zazwyczaj powierzchnie wymagają specjalnej oprawy. Ich odpowiednia kolorystyka oraz sposób ich wykończenia to istotna sprawa. Ważna jest również ich odpowiednia dekoracja. Można w tymcelu wybrać jeden z wielu z malarskich szablonów, można postawić na fototapetę, zaś w pokojach dla najmłodszych skorzystać z szerokiego asortymentu bajecznie kolorowych naklejek ściennych. Często w celu uzyskania ciekawychefektów do wykańczania ścian stosowane są tapety lub dekoracyjne tynki.

Pokój jak mała galeria.

Wyjątkowo pięknie prezentują się na ścianach obrazy lub fotoobrazy. Mogą one stać się ważnym elementem całej aranżacji wnętrza, zaś zawieszone na ścianie w salonie lub sypialni nie tylko przyciągają uwagę, lecz również tworzą przyjemny nastrój.

 

Wybór odpowiedniego obrazu lub fotoobrazu wbrew pozorom nie jest zadaniem zbyt prostym. Ważne jest nie tylko dopasowanie tematyki takiego dzieła, ale również jego dopasowanie do charakteru wnętrza. Istotna sprawa to kolorystyka oraz rozmiar tego typu dekoracji ściennych. Zbyt duże dzieło zawieszone na ścianie w małym pomieszczeniu może nieco przytłaczać, zaś w ogromnym salonie niewielki obrazek może umknąć uwadze. Ważne jest również rozmieszczenie obrazów na ścianie. Pojedynczy obraz można umieścić w centralnej części ściany. Ci, którzy chcą w salonie urządzić małą galerię i ozdobić ścianę większą ilością dzieł sztuki, powinni dodatkowo zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie. Im ciekawsza kompozycja – tym bardziej satysfakcjonujący efekt końcowy.

Obraz to nie wszystko. Liczy się również oprawa i oświetlenie.
O tej prostej zasadzie należy pamiętać przy dekorowaniu ścian obrazami. Nawet najpiękniejsze płótnonie będzie się dobrze prezentować bez odpowiedniej oprawy. Wybór odpowiedniej ramy do podstawa.Prosta rama w nowoczesnych wnętrzach, zaś w tych bardziej tradycyjnych – drewniana: to najczęściej spotykane rozwiązania. Współczesne grafiki i fotoobrazy najlepiej prezentują się w delikatnych antyramach. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie obrazu, dzięki czemu jego obecność zostaniesilniej zaakcentowana. Oświetlenie takie można zapewnić sobie stosując specjalne lampy obrazowe. Dzięki nim domowa galeria będzie równie efektowna, jak te podziwiane wmuzeach.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej