Strona główna UrodaPielęgnacja twarzy i ciała Jaki balsam na lato?

Jaki balsam na lato?

przez admin

Gładka, promienista i delikatna skóra to główny cel do osiągnięcia zwłaszcza latem, kiedy odsłaniamy najwięcej ciała. Zatem, do celu!

Lato to czas królowania letniej opalenizny. To właśnie zwłaszcza latem ochoczo dbamy o piękny, słoneczny wygląd naszej skóry. Narażona na działanie wszelkich niekorzystnych czynników zewnętrznych skóra wymaga wyjątkowej ochrony szczególnie latem. Palące słońce, słona woda, przesuszenie oraz duże ilości wydzielanego sebum bez odpowiedniej troski potrafią dokonać niekorzystnej rewolucji na twoim ciele.

Brązujący

Efekt pięknie opalonej skóry muśniętej świeżymi promieniami słońca uzyskasz nie tylko leżąc godzinami na plaży. Znacznie szybsze, a przede wszystkim zdrowsze rezultaty dla twojej skóry osiągniesz za pomocą balsamów brązujących. Musisz jednak uwzględnić kilka szczegółów prawidłowego stosowania, aby na przykład nie pozostawić na skórze nieestetycznych smug. Zanim nałożysz balsam na skórę zastanów się czy wybrany kosmetyk odpowiada kolorowi twojej karnacji. Aby równomiernie nałożyć kosmetyk wcześniej niezbędne jest przeprowadzenie głębokiego peelingu oraz depilacji. Jeśli pozbędziesz się włosków oraz martwego naskórka, unikniesz tym samym powstaniu zacieków oraz plam.

Rozświetlający

Dla podkreślenia piękna letniej opalenizny idealny okaże się balsam z delikatnymi drobinkami złota. Balsamy mogą być wzbogacone w cudownie wpływające na twoją skórę masło shea, ekstrakty z owoców czy nawilżające olejki. Srebrzyste, złotawe drobinki mogą dać bardzo apetyczny efekt, pod warunkiem, że nie przesadzisz z kosmetykiem. W przeciwnym razie skutkiem może być pewna sztuczność oraz nienaturalność.

Balsamy z filtrem

Balsam z filtrem to podstawa letniej pielęgnacji. Bez niego nie powinnaś wychodzić na plażę. W kosmetyki z filtrem powinny zainwestować osoby zwłaszcza o jasnej karnacji. Oprócz właściwości ochraniających i przeciwsłonecznych balsamy z filtrami doskonale nawilżają i regenerują skórą. Dbasz więc o nią podwójnie.

Po opalaniu i dla wrażliwców

W każdej wakacyjnej kosmetyczce powinien znaleźć się balsam po opalaniu. Stosowany na po każdej słonecznej kąpieli pozwoli złagodzić jej konsekwencje, ratując zmęczoną słońcem skórę. Aby w czasie letnich wojaży nie ucierpiała zwłaszcza skóra wrażliwa, najlepiej poszukać dla niej bardziej specjalistycznych rozwiązań. Takowe odnajdziesz na przykład w aptekach.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej