Strona główna Uroda Depilacja pach krok po kroku

Depilacja pach krok po kroku

przez admin
W obliczu nadchodzącego lata skuteczna depilacja pach staje się tematem numer jeden dla wszystkich kobiet. Sprawdź jak robić to dobrze!

Chociaż żadna z nas dzisiaj nie wyobraża sobie tygodnia bez depilacji, tendencje do usuwania owłosienia wśród kobiet pojawiły się tak naprawdę stosunkowo niedawno. Jeszcze przecież na początku lat 90-tych obejrzeć można było ówczesne filmy z aktorkami o niezwykle bujnym owłosieniu, dumnie wręcz prezentującymi je przed kamerami. Dzisiaj owłosienie pod pachami jest rzeczą praktycznie niespotykaną. Oprócz względów higienicznych bowiem, pojawia się bardzo ważny dzisiaj aspekt wizualny, a owłosienie w sferze widocznej dla gołego oka przeczy wszelkim współczesnym normom estetycznym.

Tradycyjna maszynka

Maszynka to najbardziej popularne narzędzie kosmetyczne wśród kobiet. Najważniejsze, aby była dostatecznie ostra, ale oczywiście nie na tyle, aby powodować zacięcia i skaleczenia. Dla ich zminimalizowania pamiętać należy o przeprowadzeniu zabiegu po zmiękczeniu skóry ciepłą wodą. Ze względów higienicznych zaleca się używanie jednej i tej samej maszynki maksymalnie do 5 razy. Niestety mimo tego, że depilacja maszynką nie zajmuje wiele czasu, przy jej stosowaniu zmuszone jesteśmy golić się stosunkowo często, gdyż włoski potrafią odrastać w ekspresowym tempie.

Cudowny wosk

Jednym z lepszych sposobów osiągnięcia gładkiej skóry jest depilacja woskiem. Oczywiście jak każda metoda ma swoje zwolenniczki oraz przeciwniczki. Jednak praktycznie jedynym minusem tego rodzaju zabiegu jest jego bolesność, możliwość wystąpienia podrażnień czy zaczerwienień nawet do kilku godzin po jego przeprowadzeniu. W dłuższej perspektywie jednak zabieg daje znacznie więcej korzyści. Regularne stosowanie depilacji z pomocą wosku pomoże znacznie i bardzo widocznie osłabić cebulki włosów w przeciwieństwie do maszynek, które dodatkowo powodują, że włoski stają się zdecydowanie twardsze oraz szybciej rosną.

A po depilacji…

Tak jak przed każdego rodzaju depilacją warto odpowiednio przygotować swoje ciało do  zabiegu, tak i po depilacji konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. W drogeriach każda z nas odnaleźć może pełne półki kosmetyków po depilacji. Hitem ostatnich sezonów okazują się kosmetyki spowalniające odrastanie włosków. Może to być na przykład antyperspirant z dodatkowym działaniem osłabiającym wzrost włosków oraz czyniącym je bardziej jaśniejsze oraz słabsze.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej