Strona główna UrodaPielęgnacja twarzy i ciała Różne sposoby depilacji: wady i zalety

Różne sposoby depilacji: wady i zalety

przez admin

Każda z nas chciałaby cieszyć się idealnie gładką skórą. Poznaj wady i zalety różnych metod depilacji, aby wybrać najlepszy sposób dla siebie.

Im cieplej na zewnątrz, tym chętniej odsłaniamy kolejne części ciała. Aby wyglądać zniewalająco, musimy pamiętać o dokładnej depilacji. Gładkie i wydepilowane ciało to podstawa pielęgnacji. Na pozbycie się niepotrzebnych włosków istnieje wiele różnorodnych sposobów, jednak każdy z nich ma swoje wady i zalety. Zapoznaj się z nimi i wybierz najlepszy sposób dla siebie.

1)    Maszynka do golenia

Sposób łatwy, szybki, tani i bezbolesny. Maszynka do golenia zapewnia nam dokładne usunięcie nawet najdrobniejszych włosków. Minusem jest trwałość zabiegu – włoski odrastają już następnego dnia, stają się ostre i niemiłe w dotyku. Poza tym na naszej skórze mogą pojawić się czerwone krostki. Dlatego niezbędne jest wybranie odpowiedniej maszynki, najlepiej z paskiem łagodząco-nawilżającym. Przy goleniu musimy pamiętać o użyciu pianki lub żelu, a następnie o dokładnym nawilżeniu.

 

      Maszynka Gillette Venus cena ok. 49zł


2)    Wosk

Ta metoda depilacji zapewni nam długotrwały efekt gładkiej skóry. Aby zastosować depilację woskiem, możemy wybrać się do kosmetyczki lub zrobić to samodzielnie w domu. Możemy wybrać wosk na gorąco lub plastry z woskiem, które dostaniemy w każdej drogerii w przystępnej cenie. Trzeba jednak pamiętać, że dobra kosmetyczka potrafi zrobić to szybko, sprawnie i higienicznie. Wadą tego sposobu depilacji jest ból który mu towarzyszy, jednak zmniejsza się on wraz z kolejnymi zabiegami. Po depilacji mogą pojawić się krwiaki lub wrastające włoski, za to efekt utrzymuje się nawet miesiąc.

Platry z woskiem Veet cena ok. 24zł

3)    Depilator

Metoda depilacji, która podobnie jak wosk, usuwa włosy wraz z cebulkami. Zapewnia to długotrwały i dokładny efekt, utrzymujący się nawet 2-3 tygodnie. Jest to bolesna metoda, szczególnie przy goleniu pach czy okolic bikini, jednak z czasem depilacja staje się coraz mniej bolesna a włoski coraz słabsze. Nowoczesne depilatory, posiadające różnorodne nakładki, uśmierzają ból i dają świetny efekt. Warto zainwestować w dobry depilator znanej marki, szczególnie polecane są depilatory, które można stosować pod wodą.

Depilator Braun Silk épil Xpressive Wet & Dry cena ok. 450zł


4)    Krem do depilacji

Dzięki dostępnym na rynku kremom do depilacji, usuniemy włoski bezboleśnie i szybko. Nie ryzykujemy skaleczenia ani krwiaków, a zawarte w nich substancje mają spowolnić odrastanie włosa. Wadą tej depilacji, może być reakcja alergiczna skóry na tego typu preparaty oraz fakt, że kremy zazwyczaj nie usuwają dokładnie wszystkich włosków.


Eveline Just Epil– Krem do depilacji nóg, cena ok. 8zł
Dominika Górtowska

 

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej